Ağ Döneminde sitcomlar

Archie Bunker. Jed. Laverne ve Shirley. Cliff Huxtable. Sadece dört sitcoms çok ikinci ve üçüncü puan programlar üzerinde Nielsen puan alan gerçek filmleri, olmuştur Amerikan prime-time televizyon tüm tarihi boyunca. Her yaştan Amerikalılar Haftalık, milyonlarca Archie, Jed, Laverne ve Cliff bu hafta ne yaptıklarını görmek için sette açmak için özel bir çaba vardı. Bu vahşi popülerlik shows– Aile Tüm , Beverly Hillbillies ,Laverne & Shirley (ve onun ortağı Happy Days ), ve Cosby Show tatları ve Amerikan halkının tercihlerine göre şaşkın yorumcuların –left. Nasıl bu sitcomlar büyük itiraz için hesap yapmak, ve nasıl ağ prime-time televizyon tarihinin rakam nedir?

Janet Staiger kitle izleyicilerin inşaatı gitmek sayısız faktörleri ayrıntılı olarak bu soruları yanıtlıyor. Vaka çalışmaları gibi dört gösterileri Tedavisi, o ustaca (örneğin, VCR ve TV ağ egemenliğine kablonun etkisi) daha yorumsal olanlarla (örneğin, dönüşüm olgusal açıklamalar dengeleyen Beverly Hillbillies popüler gösterisi ile nefret eleştirmenler, eleştirmenlerin sevgilim olarak yükseklik sonra gişe rekorları kıran için), ve (örneğin endüstri-temelli nedenleri yanyana, TV şovları üslup açıklamalar (ile), haftalık programlama programında yerleştirme başarısını elde ettiği yolları nasıl, örneğin, Belirli gösterileri) bir formül tekrarı ve değişim zevk oluşturmak.

Staiger çünkü sektöründe değişiklikler, bu gösterileri tekrarlanması asla bir fenomen olduğunu sonucuna varmıştır. Batı ya da gece vakti sabun kamuoyunun dikkatini yakalanan zamanlarda sahipken Ve, Blockbuster TV komedisi tüp insanları çekmek için tarz olmuştur tutar ve durum komedisi anlamadan, biz düzgün rolünü anlamak olamaz Bizim kültürümüzde televizyon.