Akademik Yaşamda Geçiş

Bir boşluk yıl dönen genellikle yeni bir iş bulmak veya eğitimine devam etmek zorunda anlamına gelir. Bir fırsat olarak görülmesi gerektiğini, oysa “boşluğu” anlatan, genellikle anksiyete kaynağıdır. Fransız her gün konuşmak ya Bangalore taşınmaya size gerekir, çünkü uluslararası deneyim ille giderek işverenler arasında talep olduğunu, fakat küresel bir zihniyet herhangi bir iş bir varlıktır. Yurt dışında yaşamış olması iyi bir göstergesidir uluslararası farkındalık, merak, ve kültürel duyarlılık. İşverenler için 9-5 tarifesi kenara ilgi sizi, böylece gelişiminin önemli bir parçası olarak seyahatleriniz vurgulayarak konusunda utangaç olmayın ki şeyleri öğrenmek istiyorum.

Seyahatleriniz kadar konuş, görüşmelerde rekabet dışında durmak!
Yeni bir kariyer ya da akademik yolu seçme

Birçok kişi için, eve dönen onlar bıraktığınız yerden kariyer basamaklarını tırmanmaya kadar sürdürme anlamına gelecektir. Ama diğerleri için, arzu mutluluk için bir gereklilik haline gelecektir yabancı kültürlerle etkileşim devam etmek ve yeni bir kariyer atılmak için gerekli olacaktır.

Sen staj, uluslararası şirketler, ya da kariyer siteleri aracılığıyla yurtdışında iş aramaya başlayabilirsiniz. Uluslararası çalışma mümkün değilse, yurtdışında bu kadar mutlu koşulları belirleme yerine odaklanmak (açık havada, yani vakit, vb, bir yabancı dili konuşan çocuklarla etkileşim, sosyal misyonu doğru çalışma), ve izin verir iş aramak Eğer bu tür faaliyetlerle meşgul.

Öğrenciler için, size çalışma önceki tabii ki bir zamanlar olduğu gibi yerine kadar değil bulabilirsiniz. Eğer, yeni bir büyük takip kısa sürede akademik danışmanları ile kredi transferi için seçenekleri tartışmaya başlamak için karar vermelidir.Unutmayın: Bir eklenen dönem hakkında tutkulu bir kariyer için akademik kendinizi hazırlamak, şimdi dünyanın sonu gibi görünüyor, ama şeylerin büyük düzeni olabilir barnone olduğunu.

Özgeçmişinizi destekleme

Okuyucunun gözü yakalar ve görünürde herhangi bir boşluk açıklıyor “İş Deneyimi” ya da “Eğitim,” ayrı özgeçmişinizi içinde bir “Uluslararası deneyim” bölümüne, yaratma düşünün. Eğer kazanılan becerileri, farkındalık ve bilgi açısından deneyimlerinizi anlatın . Eğer bir yabancı dil öğrenmiş Ve tabii ki, değerli bir araç olarak bu vurgulayın.

Daha fazla öneri için, Matador Ağı’nda bu büyük makaleye göz atın, ” Nasıl Travel Özgeçmiş İyi Look to Make . ”

Görüşmelerde popo tekmeleme

Görüşme aşaması, yurtdışında vakit için motivasyonları açıklamak size deneyim yoluyla kazanılan devredilemez becerilerini vurgulamak ve potansiyel işveren gözünde kişiliğine bazı renk ve boyut katmak için mükemmel bir fırsattır.Tabii ki, vahşi clubbing sizin gece hakkında hikayeler atlamak Rio ve gönüllülüğü ve Portekizce öğrenmeye harcanan zaman daha fazla odaklanmak.