Amerikan Bağımsız Sineması

Bu tür bir iş, kamu ve özel yaşam arasındaki çizgiyi bulanıklaştırır çok daha geniş bir sosyal hareketin bir parçasıdır. Bu yayın, ticari televizyonda yükselişi ve magazin haber gösterisi yaygın ulaşmak ve mezhepsel talk-show formatında, kişisel günlükler ve özel koymak ana gazete ve dergi raporları için ayrılmış web siteleri patlama gördü, aynı medya çağında ortaya çıkar Bir mikroskop altında kamu rakamlar yaşıyor.

Kişisel-kompozisyon belgesel Amerikan bağımsız sinemasının popüler bir formu haline gelmiştir. Şimdi bağımsız film bugün en yüksek görünürlük vitrin sunulan belgeselin baskın tarzı -. Sundance Film Festivali (2) 1995 yılında bile tartışma panelleri oluşturulan Festival ve film serisi vurgulamak ve popülerliğini analiz etmek.Yönetmen Macky Alston, plantasyon kökleri ile bir Güney ailenin evlât, aradığı Aile İsim (1997), “Diğer Alstons,” Alston köle siyah torunları, 1997 Sundance Festivali’nde ödül kazandı.

birinci şahıs destan kez sol kanat perspektiflerin alıngan burç olarak tanımlanan mekanlarından bir özelliği haline gelmiştir. partizan film yapımı özelliği solcu filmi savunucusu Marc Weiss tarafından kurulmuş kamu dizi POV, kişisel-deneme belgesel için son 10 yılda bir vitrin haline gelmiştir. Onun 1997 sezon iki önemli anı filmleri özellikleri: Alan Berliner en Kimse İş (1996), aile öyküsü onun üçlemesinin üçüncü, onun isteksiz babası odaklanır; Judith Helfand en Sağlıklı Kız Bebek (1997) kendi ve ailesinin hayatında, DES, gebelik ilaç ile ilgili kanser maliyetini anlatıyor. POV şimdi gururla keşfetmek için bir yer olarak kendini tanımlayan “Amerika’nın hikaye anlatıcıları.” San Francisco merkezli Bağımsız Televizyon Servisi (ITVS), Weiss için savaşan sinemacılar aynı türde tarafından mücadelenin bir on ürün, 1993 büyük tek kategori haline kişisel veya günlük önerisi artış kategorisini gördüm, ya da bir subjektif film yapımı kadar devam trendi toplam altıncı, ITVS üretim ödül kazanan, baskın kategori oldu. …