Ana Closer

Altman büyük bir film; Uzun, çok yönlü, hızlı hareket; görsel sesler, sesler, müzik yüksek sesle, dolu. Büyük ekranda ve saran stereo ses ile, duyulara etkileri olmuyor.Yakın çekim ve orta bir sürü var yakın çekim: sadece yüzler değil organları ve nesneler (açılış sekansında helikopterler, burada polis motosiklet, otomobil, mutfak-teçhizat, büyük Amerikan şehrin tüm yoğun önemlilik, bir Los Angeles banliyölerinde). Büyük ve küçük sesler, hayat sonority daha büyük kayıtlıdır.helikopter bıçakları ritmik kan yendi, bir motosikletin derin boğazlı kükreme veya homurtu, çakıl çizme krizi, bir köpek havlaması, bir masanın üzerine düşen motosiklet tuşları chink (neredeyse rüzgarı hissetmek). Altman’ın Nashville (1975) gibi, birçok yaşıyor ve enerjileri kendi yollarını takip ve sonra kesişen veya çarpışan, birbirlerini darbeleme kargaşa basınç hissi, var. Paketlenmiş eylem bu anlamda, maddi yaşamın, bu filme etkisini ve verdiği sarhoşluğu veren şeylerden biridir.

Film kendileri uçakları yüzen yanlara gibi canlı kırmızılar ve maviler de ekrana kaydırın ve sonra radar görüntüleri gibi solmaya kredi gelgitler arkasında helikopter ile başlar.Gözden Kıyamet Now (1979), Vietnam hakkında Coppola’nın filmi açılışı, işaret kez gibi, neredeyse bir yankı var: ve bu duygu devam edecek ve Altman’ın filmin sonunda teyit edilmesi. yankı da ironik: Bu helikopterler, görünüşte, değil, düşman ama sadece Medfly insektisit ile LA bahçeleri binlerce püskürtme. Ama tehdit hissi hala orada;onlar olsun, ayrı ayrı, ya da değil gibi vatandaşların iyiliği için verdirdiler sosyal, belediye güç.

Yapısal, dizi gevşek filmde birbirine bağlanmış olacak farklı yaşamları, farklı durumlara farklı araziler, birden konuları birleştirmek, ortak bir bağlamda bir anlam vermek için hizmet vermektedir. …