Avustralya Kültür ve Yaşam

Dünyanın en kentleşmiş ülkelerinden biri olarak, Avustralya’nın şehirler için yer vardır. Cosmopolitan Sidney dünyaca ünlü mimari, en iyi restoranları, mükemmel müze ve tiyatro ve küre en iyi akvaryumlar biri sahiptir. Biz de, orada ünlü bir bina var duydum. Kültürel açıdan zengin Melbourne ve daha endüstriyel batı kıyı kenti gibi küçük şehirler Perth aynı uluslararası beraberlik var, ama yine de bir dönem meşgul tutmak için bol yoktur (sabit plaj erişim, kimse?).

Avustralya nüfusunun iki çok farklı geçmişlere arasında bir denge bulmaya çalışırken ülke ile, Batı Anglo ve Aborjin etkiler ilginç bir karışımı olduğunu. Şarap üretimi, uzun boylu film yıldızları ve çekici Olimpiyat yüzücüler için bilinen, Avustralya, size yön vermek veya paylaşmak bir bira (ya da üç) olarak sizinle etrafında bir frizbi atmak için sadece mutlu dostu, eğlenceyi seven insanlar rahat bir ulus .

Herhangi kardeşler gibi, Yeni Zelanda ve Avustralya başta koyun ve kendine özgü vurgu modelleri için diğer milliyetlerden en romantik tercihleri ​​hakkında şakalar yaparak dayanan uzun süren, çoğunlukla dostu rekabetini var.Yarışma sadece gerçekten önemli rugby maçlarında etrafında ısınıyor, bu yüzden sadece size bir şey diğer ulus hakkında iltifat söylemeden önce konum hangi ülke farkında.

Hatta daha çok Avustralya daha Yeni Zelanda tüm açık havada ve heyecan-Seaking hakkında : Her bölgenin kendine özgü özellikleri, faaliyetleri ve huşu uyandıran sahne vardır. Ülkede herkes açık bir macera şirketinde part-time iş var gibi görünüyor en azından iki yürüyüş ayakkabıları çifti ve bir an sürede gitmek için hazır bir çadır. Ve çoğu için, bu harcama kadar zaman olarak ifade – (onlar daha iyi bilinen konum veya Kivi,) gelişmiş dünyada en medyan gelirlerinin biriyle, Yeni Zelanda sakinleri sahip oldukları en iyi hale getirmek için kullanılır mümkün kendi çevresinin doğal güzelliği zevk. Auckland, Wellington ve hala-kurtarma Christchurch gibi Şehirler restoranlar, sanat ve gece hayatı şekilde sunmak için bol var, ama ülkenin ana beraberlik her zaman olmayan insan yapımı özellikler olacaktır.

Yeni Zelanda rugby oyunu yakalamak için emin olun!

Adaların orijinal sakinleri – Yeni Zelanda en ayırt edici özelliklerinden biri tanıma ve Maori halkının kültürünü kutluyor üzerine yenilenen vurgudur. Şu anda, nüfusun yaklaşık yüzde 15 genç gruplar arasında daha yüksek bir yüzde ile, Maori olarak tanımlar. Son birkaç yıldır, Maori kültürünü korumak ve Kivi hayatın tüm yönlerini içine dahil etmek, büyük ölçekli bir çaba olmuştur.

Ülke genelinde birçok işaretler İngilizce ve Maori hem yazdırılır, ve insanlar genellikle Maori adlarıyla yerlere sevk edecektir. dil, ülke genelinde okullarda öğretilir – bunu incelemek için zamanınız varsa, Yeni Zelanda’nın en mirasının büyüleyici ve önemli parçası.

Kültür rahat ve casual – bu insanların hiçbir ayakkabı ile kentsel Auckland sokaklarında dolaşıyor görmek için nadir değildir. Shirt, bildiğimiz gibi, hala gerekli ancak – çalışanlarının Ayakkabısız gitmek için izin bile ofisleri bulunmaktadır. Rugby bir Tüm Siyahlar (sevgili milli takım) jersey böylece daha önce girişim denemeden ve scrums bilginizi tazelemek, burada kral. Kivi uluslararası imajı hakkında çok bilinçli – bir yabancı olarak, ülkedeki herkes orada deneyim hakkında sizi sorguya edecek, ve hatta bir küçük eleştiri endişe neden yeterlidir. Neyse ki, bu muhteşem, dost millete hakkında eleştirmek için çok az var.