Avustralya’da Yaşam Maliyeti

Avustralya hakkında geleneksel bilgelik her zaman pahalı olduğunu olmuştur, ve ne yazık ki bu aslında dayanıyor bir klişe olduğunu. Bir adada yaşamak olduğunu, tanımı gereği, nadiren ucuz bir şey, çünkü bu ithal edilecek orada vardır büyümek değil isteyebilirsiniz. Olsa yurtdışında çalışma öğrencileri Korkma! Aşağı altında olduğu için bütçe eğlenceli vardır.

Sıralamaları yaşayan Mercer maliyeti 2012 den. zar zor dünyanın en iyi 10 en pahalı şehirlerinden şanlı kulüp katılmak için kesim eksik, 11. at Sydney vardı Melbourne Perth 19. oldu, 15 de arkasında yakın ve sermaye Canberra,Brisbane ve Adelaide Sağ sırasıyla 23, 24 ve 27, geride izledi. Sidney üçüncü sırada olan daha yeni bir çalışmada, dünyanın en iyi beş Sydney ve Melbourne hem koydu.

Cari kurdan, Avustralya doları, ABD doları yaklaşık eşittir, ama fiyatlar eşdeğer olmaktan uzaktır. Bazı mallar yurtdışında bulunanlara benzer fiyatları perakende, ama özellikle yemek son derece pahalı olabilir. Hatta bir New Yorker için duraklama verebilir fiyatları – Bir barda bir bira bardağı, size yaklaşık 10 $ çalışacak ise bira bir six-pack, yaklaşık 15 $ için satıyor. Teknoloji Sydney Üniversitesi, uluslararası öğrenciler yerde orada tam bir yıl için 25,680 14,786 A $ arasında A $ ile gelen kente yaşam için hazırlık önerir. Aslında, Temmuz 2012 itibariyle, Avustralya başlı uluslararası öğrenciler de sahip olduğu kanıtlanmalıdır az bir 18.610 $ onlar ülkede okuyan bir yıl geçirmek istiyorsanız . Kalbin Avustralya’da ayarlanmış ise, artık pennies (ve yüz dolar faturaları) tasarruf başlamalıdır.

Buna karşılık, Yeni Zelanda yurtdışında okuyan kesinlikle # 56 masa saati en yüksek sıralamaya şehir, Auckland, bir ekonomik bir seçenektir. Üst 200 arazi sadece diğer kent başkenti olan Wellington dünyanın diğer bölgelerine kıyasla Onlar hala ucuz şehirler değiliz saygın 74’te, ama onların komşusu yanında, onlar olumlu bir pazarlık olduğunu.

Şu anda, ABD $ 1 size NZD $ 1,2 alacak – değil büyük bir fark, ancak bu .2 sonunda ekler. Bir barda bira bir pint yaklaşık 3,75 $ maliyet gerekir ve ortalama bir film bilet yaklaşık 8,50 $ olacaktır. Bir taksi iki mil yaklaşık 7,50 $ mal olacak yaparken, $ arasında 6.75- $ 12,50 için bir restoranda temel bir yemek alabilirsiniz. Bu fiyatlar hala kir ucuz değil, ama muhtemelen evde şehirlerde ödeme alışık daha eşdeğer konum.