Azerbaycan universiteleri

Ebeveynler çocuğun yetenekli olduğu şüpheli, henüz akıllı çocuk zorluk belirli alanlarda öğrenme olduğunda şaşkın olabilir. Bazı entelektüel yetenekli öğrenciler de böyle bir öğrenme zorluğu gibi özel öğrenme ihtiyaçları vardır. Yetenekli öğrenciler aynı zamanda işitsel işleme problemleri, disleksi, DEHB ya da duygusal problemler gibi diğer özel eğitim ihtiyaçları olabilir.

Son derece zeki çocuk öğrenme güçlüğü varsa ebeveynler gözlemlemek öğrenme ve davranış kalıplarının mantıklı için, zordur. Bir “maskeleme” olgusu sık oluşur; yüksek akıl kısmen öğrenme sorunları, ve kısmen zeka karanlık bir çocuğun gerçek seviyesini öğrenme güçlüğü olarak gizlidir. Azerbaycan universiteleri Bu iki sorunlara neden olabilir: Çocuğun zihinsel hediyeler beslenen ve geliştirilen ve öğrenme engelli düzgün bertaraf olabilir değil.

Bu öğrenciler çok zeki olduklarından öğrenmek ve daha başarılı görünmesi için birçok telafi stratejileri kullanabilir.Onlar sakatlığı atlatmak için böyle akıl yürütme becerileri, güçlü hafıza, detaylara dikkat, ya da diğer hediye olarak yeteneklerini kullanın. Öğretmenler ve veliler öğrenme sorunları gözlemlemek ve bu nedenle, çocuğun öğrenme güçlüğü sıklıkla tespit edilmez ve çocuk sakatlık alanında yardım almaz zordur.

Yetişkin her alanda kolay ve hızlı öğrenmek gitmeyen çocukların entelektüel Üstünlüğün belirtileri konusunda uyanık olması için sık sık zor. Bu nedenle çocuğun üstün yeteneklilik da tanınmayan gider ve bu öğrenciler tamamen kendi hediyeler, yeteneklerini ve akademik ulaşmak arzusu geliştirmek için uygun teşvik ve eğitim desteği almıyor.