Bir Sosyal Tarih

Onun için bu olağanüstü netice yetmişli ve Filmler: Bir Toplumsal Tarih, William J. Palmer revize temsil metinler, parodi, üzerine yorum olarak fazla üç yüz film inceler ve önemli olaylar, konular, ve sosyal trendler hakkında tartışma yaratmak Seksenli.

Palmer teorik model olarak Hayden White ve Dominick LaCapra Yeni Tarihselci teorileri kaynaklanan “tarihin holograph” alarak film sanat ve sosyal tarih arasındaki diyalektiği tanımlar. Ilgi ve sosyal tarih ve film eleştiri yöntemlerini birleştiren, Palmer filmi, çağdaş sosyal tarihin konular üzerinde bir toplumsal bilinç tercüman ve yorumcu olduğunu iddia etmektedir. Seksenlerde, bu tür konular Sovyet-Amerikan ilişkileri, muhafazakar feminizm ve yuppies Vietnam’da savaşı, Amerikan çiftlik korunması, terörizm, nükleer felaketten, değişiklikleri dahil.

Filmler arasında Palmer inceler olan Platoon, Out of Africa Killing Fields, River, Little Drummer Girl, Spiderwoman, Silkwood ve Öpücük, The Day After, Kırmızı Dawn, on Hudson Moskova, Asker Beverly Hills, ve Ölümcül Yere. Yeni Tarihçilik ilkelerini kullanarak, Palmer filmi mevcut yanı sıra analiz ve eleştiri geçmişi olduğunu göstermektedir.