Bitola üniversiteleri

satranca ile ilgili daha fazla kitap okumasını götürecek bu merakı, ve süreçte, onun açık bilgisi olmadan, okuma alışkanlığı yetiştirmek.

 

Daha sonra analiz sonucuna oyun kusurları veya hataları bulmak için oyun oynarken bir satranç oyuncusu yapmalıyım şeylerden biri hamle not alın ya da yararlı olacağını gösterimler, kayıt etmektir.  Bitola üniversiteleri  Çocuklar oynarken satranç kayıt ilginizi olacak gösterimleri.   Bu egzersiz sadece çeşitli kareler anlayışı artırmaya yardımcı olur, ama aynı zamanda nihai yazma becerilerini artıracak, onları yazmaya yapar.

 

Satranç oyununda, parçaların her biri kendi yetenekleri ve programı için bir set değeri ve kimlik akrabası var.  Kraliçe 9 puan verilir, kale 5 puan, piyonlar piskopos ve 3 puan her atanır şövalye ve alır 1 puan verilir. Gemide adet bakımından denge veya denge çeşit korunur, böylece parçalara değerini bilmek ve önemi satranç oyununda çok önemlidir.   Bu değerler analitik yetenek ve değerlendirme çok yardımcı olacak insanlar matematik veya diğer analitik beceri beceri öğrenmek ederken.

 

Onlar satranç. Oyununda uzmanlık kazanmak gibi çocuklar sağ ihale yaşından itibaren karar verme becerilerinin en önemli özelliği öğrenmek   bir oynar gibi tüm gelişmiş olan Planlama, analiz, farklı seçenekleri değerlendirmek doğru kararlar alarak ve doğru hamle yapma tutku ve sevgi ile satranç oyunu.    Bu erdemler hayatında başarı için çok önemlidir.