BOSNA DA ÜNİVERSİTE

Birçok sadece Kenken duymuş. Bu, diyor Tetsuya Miyamoto adlı bir Japon matematik öğretmeni, icadı “Ben sana çocuklara iyi eğitim materyalleri verirseniz, onlar düşünmek ve öğrenmek ve kendi büyümeye inanıyoruz.” Düşünün ki!

 

KenKen KenKen pek çok düzeyde gerçekten büyüleyici bir meydan okuma yapmak için temel aritmetik kullanımını sudoku bulmaca mantık alır ve ekler parlak bir bulmaca.

 

Ama Kenken oynamak için bir matematik usta olmak zorunda değilsiniz. kurallar gerçekten öğrenmesi kolay. BOSNA DA ÜNİVERSİTE Tipik bir ızgara dört satır ve dört sütunlu 16 kareler vardır. Sadece sudoku gibi, sen birinden her satırda dört ve her sütunda basamak kullanmanız gerekir. Bir satır veya sütunda bir rakam tekrar edemez.

 

KenKen kareler bazı gruplar cesur sınır ile birlikte sınırlı ek özelliği vardır. Bu kareler içinde bir sayıdır, 6 söylüyorlar, ve bir matematiksel işlem işareti, bir artı (+) işareti söylüyorlar. Bu sadece bu meydanlarda rakam 6 numaralı kadar eklemeniz gerekir anlamına gelir.

 

Eğer kalın sınırlanmıştır iki meydanlarda yanında bir çarpma (x) işareti ile sayı 15 olsaydı, o meydanlarda gitmek rakam 15 çarpın gerektiğini anlarsınız.