Bosna hersek devlet üniversitesi

Mit # 1. Öğrenciler 20 tarafından ezbere 20’ye kadar kez tabloları öğrenmek gerekir.

Ben bile bu ölçüsüz talebi haklı bazı açıklama düşünemiyorum. Biz birkaç rakamlar ile ifade sayıları çarpmak veya bölmek zaman 9’a kadar 9 ile kat tabloları sonuçları sürekli kullanırken, diğer işlemler çok daha nadir sıradan hesaplamaları görünür. Peki neden çocuklar vb 17 ile, 16 ile ezbere 19 13 sonuçlarını ezberlemek gerekir? Onlar 9 9’a kadar zaman tabloları hakim varsa, tüm bu işlemler kolayca “kalem ve kağıt” ile uygulanabilir.Biz sık sık duymak hangi zaman tabloları öğretim Belki sadece bu aşırı talep önemli zorluklar kışkırtır.

Mit # 2. Birçok çocuk çarpım tablosunu ana yetenekleri yoktur.

Nitekim, şu anda pek çok öğrencilerin basit çarpma becerileri hiçbir şey için iyi, ve bizim çocuklar becerileri kötü ve daha da kötüye gidiyor. Bosna hersek devlet üniversitesi Durum değişti değilse, o zaman, belki, çok yakında en öğrencilerin basit çarpma işlemini olamayacağını söylemek zorunda kalacak. Ancak, benim deneyim (35 yıl sınıfta) ve benim araştırmalar (çalışmaların 23 yıl) hem her zihinsel sağlıklı öğrenci toplam 100 sınırları içinde tüm temel çarpma gerçekleri usta olduğunu gösteriyor.
Tabii ki, matematik öğrenemez çocuklar var düzgün öğrenmek öğretti değil çünkü. Ayrıca, hiç matematik öğrenmek istemiyorum kişiler vardır. Onlar ödevinin kendilerini dışarı taşımak değil, onlar derslerinde işe yaramazsa, sonuçları ezberlemeye çalışın, ama oldukça diğer sorundur. Yine de, bir kez daha vurgu koymak istiyorum – Bir öğrenci çarpım tablosunu öğrenmek istiyorsa, o zaman biz onu başarıyla yapmak için / ona yardım edebilirsiniz. Çocukların ve öğretmenlerin iyi niyet çarpım tablosunu mastering başarı için temel gerekli bir durumdur.