BOSNA HERSEK SARAYBOSNA ÜNİVERSİTESİ

Öğretmenler mantra çıkardı var “sen işi göstermek gerekir!” Bize herhangi bir bildim bileli. Ama bunun için herhangi bir iyi bir neden var mı?

 

mantıklı olur tek nedeni çocuk sorunu anlamış olmadığını öğrenmek için.

 

Bir çocuk sürekli çarpma veya diğer matematik denklemleri doğru cevaplar alabilirsiniz Ama eğer, ne iyi bir neden onu ya da onu çalışmalarını göstermek zorunda orada olurdu? Öğretmen çocuk sorunu nasıl bilmiyor mu düşünüyor? Çocuk açıkça sadece sorunu yaptım çünkü, deli olurdu!

 

İngilizce sınıfında, bir paragraf, ve s okumak için bir öğrenciye sorduğunuzda / o da “Tamam, şimdi bunu okumak nasıl biliyordu nasıl bir kompozisyon yazmaları?”, Diyorsun, iyi yapar

 

Nasıl fındık onlar o mil koştu, ya da başka bir çalışan saymak olmaz nasıl spor sınıfında bir çocuk sormak olurdu?

 

Tarih veya sosyal-çalışmalarda sınıfta, öğrencilerin sadece gerekli olduğunu, eğer Gettysburg Savaşını kazandı kim size, ancak arkeolojik gerçekler, bunu kanıtlamak Ne. Bir zamanlar güzel bir egzersiz olabilir, ama her soru için olabilir?

 

“Hey, Picasso, fırça aşağı koymak ve o kadının başının aynı tarafında iki gözü koymak neden 300 kelimelik bir kompozisyon yazma. Eğer, korkarım yapamıyorsanız biz sadece o kadar rip gerekecek ve biz olacak, yine tamam mı? ”

 

Şaşılacak Einstein “Eğitim, bir okulda öğrenilen her şeyi unutmuş sonra kalan şeydir.” Dedi

 

Tüm çok sık, okul olmalıdır harika bir deneyim nedeniyle kötü düşünülmüş pedagojik dogma bir öğrencinin kabusa dönüştürüyor.

 

Farklı öğrenciler farklı öğrenme stiline sahip olduğunu Okullar nadiren dikkate almak. Hareket “No Child Left Behind” gibi yanlış yönlendirilmiş çabaları (ne alaycı uğursuz yanlış isim!),  BOSNA HERSEK SARAYBOSNA ÜNİVERSİTESİ Öğrenmek için bir şey var olduğuna inanıyorum bunu öğrenmek için bir yol, ve bunu test etmek için bir yol olurdu. (Belki isim daha uğursuz olduğunu!)

 

“Farklı” olan insanları anlamıyorum insanlar zor bir zaman onları ulaşan var. kaybı her iki tarafında yer almaktadır.