BOSNADA YAŞAM

Birçok sadece Kenken duymuş. Bu, diyor Tetsuya Miyamoto adlı bir Japon matematik öğretmeni, icadı “Ben sana çocuklara iyi eğitim materyalleri verirseniz, onlar düşünmek ve öğrenmek ve kendi büyümeye inanıyoruz.”Düşünün ki!

 

KenKen KenKen pek çok düzeyde gerçekten büyüleyici bir meydan okuma yapmak için temel aritmetik kullanımını sudoku bulmaca mantık alır ve ekler parlak bir bulmaca.

 

Ama Kenken oynamak için bir matematik usta olmak zorunda değilsiniz. BOSNADA YAŞAM kurallar gerçekten öğrenmesi kolay.Tipik bir ızgara dört satır ve dört sütunlu 16 kareler vardır. Sadece sudoku gibi, sen birinden her satırda dört ve her sütunda basamak kullanmanız gerekir. Bir satır veya sütunda bir rakam tekrar edemez.

 

KenKen kareler bazı gruplar cesur sınır ile birlikte sınırlı ek özelliği vardır. Bu kareler içinde bir sayıdır, 6 söylüyorlar, ve bir matematiksel işlem işareti, bir artı (+) işareti söylüyorlar. Bu sadece bu meydanlarda rakam 6 numaralı kadar eklemeniz gerekir anlamına gelir.

 

Eğer kalın sınırlanmıştır iki meydanlarda yanında bir çarpma (x) işareti ile sayı 15 olsaydı, o meydanlarda gitmek rakam 15 çarpın gerektiğini anlarsınız.

 

Basit yeterli? Evet, öyle – hatta ikinci sınıf öğrencisi KenKen bulmaca yapmaya başlayabilirsiniz. Yani başlamak ne kadar kolay. Çok sert – Ama oyun düzeyi sert alabilirsiniz.

 

KenKen 6×6 kareler, ya da 8×8, hatta 9×9 kareler ızgaraları çalınabilir.

 

9×9 ızgara 81 hücrelerinde Dolum saat, veya gün sürebilir. Ya da daha! Gerçi başladığınızda, Kenken yapmak için zaman bulabilirsiniz. Sen durdurmak mümkün olmayacaktır! Zihnin bile fark etmeden, çok mantık ve aritmetik öğreneceksiniz.

 

KenKen muhtemelen hiç deneyebilirsiniz en iyi beyin egzersizi olduğunu. Bunu kontrol etmek kendinize borçluyuz yüzden. Eğer bir ebeveyn veya öğretmen iseniz, KenKen matematik çocuğunuzun ilgi almak için eğitim araç en büyük aracı haline gelebilir.

 

Hiç matematik gibi hissediyorum değil – sadece saf eğlenceli