Bulgaristan üniversiteleri bölümleri

KIS öğrenciler ise yılda birkaç kez öğrenci çalıştırmak yapımları oluşturmak. Öğrenciler tasarım ve yönü hakkında kararlar, kendi reklam, koşmak aydınlatma ve ses yürütme sahne yönetmek, ve bazı durumlarda kendi müziğini kendi komut dosyaları oluşturmak veya beste.

Geleneksel Okulda Öğrenci Konseyi sosyal işlevleri ve sadaka faaliyetlerini organize bir sosyal kulüp öncelikle.
ilerici bir okulda Öğrenci Konseyi Öğrenci ihtiyaçlarını karşılamak için programlar ve politikalar geliştirmek ve müzakere ve işbirliği, liderlik meşgul için bir fırsattır Okulda yetişkinler ile en iyi öğrencilere hizmet etmek.

• KIS Öğrenci Konseyleri anda konuşmaları ile kampanyalar yapan kendi anayasasını, yazdım, bir geri dönüşüm programı yarattı, ayarlamak ve gündemleri ve toplantılar yönetmek için nasıl öğrendim, tasarımı ve yeni okul üniformaları seçiminde katıldı ve bir geliştirme okul yöneticileri ile çalıştı Politika okul yazıcıların atık azaltmak için.

Geleneksel okul atletizm tamamen performans odaklı etrafında ve bir kaç yetenekli sporcular takımlarının en hakim olan. Bulgaristan üniversiteleri bölümleri Ilerici Okulda atletizm geliştirme liderlik, sağlıklı bir yaşam tarzı ve karakter etrafında odaklı.Öğrencilerin profesyonel sporcular olmak üzere eğitim değil, ancak bunun yerine bir zihinsel ve fiziksel olarak sağlıklı yaşam için hazırlanıyor, çünkü Katılım ve tutum performansı kadar önemlidir.

• KIS anda tüm öğrencilerin atletizme katılmaya teşvik edilmektedir. Öğrenciler turnuva organize ve genç oyunculara koçluk ile yardımcı olmak için onların bilgi ve becerilerini kullanarak aracılığıyla liderlik ve örgütsel becerilerini geliştirmek.