Çin Bilim ve Teknoloji Üniversitesi


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/terriblenewsforterriblepeople.com/httpdocs/wp-content/plugins/geolocation-plus/geolocation.php on line 516

Çin Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Yeni Çin’in kurulmasından sonra Çin Bilimler Akademisi (CAS) tarafından kurulan üniversitenin yeni bir türüdür. Üniversitenin kurulması bilim ve teknoloji alanında ulusal ekonomi, ulusal savunma inşaat ve eğitiminin geliştirilmesi için bilim ve kesinlikle gerekli teknolojinin üst düzey personel teşvik amaçlanıyor. Üniversite 1958 Bay Guo Moruo Eylül ayında Pekin’de kurulan Üniversitesi’nin ilk başkanı.kurulması “Çin Eğitim ve Bilim Tarihinde Önemli Bir Olay” olarak anıldı. CAS Üniversitesi bölümlerle Enstitüleri en birleştirerek Üniversitesi destek verdi. CAS Üniversitesi geliştirilmesi için bilim ve teknolojideki tüm kendi fakülte gücünü ve avantajını toplanmış oldu. USTC genç ulusal anahtar üniversite olma, ÇKP Merkez Komitesi tarafından en iyi 16 ulusal anahtar üniversitelerde listelenir.

1970 yılının başında, USTC Hefei, Anhui eyaletinin başkenti taşındı. 1978 yılından bu yana, üniversite başlatılan ve ileriye dönük anlamda ve yenilikçi ruhu açık ve reform önlemlerinin bir dizi uygulamaya koymuştur.Üniversitesi Kültür Devrimi kurtarıldı ve bundan sonra hızlı bir gelişme elde etti. 7. ve 8. Ulusal Beş yıl Planı döneminde, USTC ülkenin öncelikli inşaat zevk üniversitelerinden biri olmuştur.

1990’lardan bu yana, USTC gerekliliği ve bilim ve teknoloji, eğitim gelişim meydan ve sosyal ekonomiye adapte inisiyatif almıştır. Üniversite sık sık öğretim ve bilimsel araştırma reform derinleştirir ve yapısal ayarlamalar yapar. 1995 yılında, USTC Ulusal 9. Beş Yıllık Plan ve “Proje 211” inşaat desteğini elde üniversitelerin birinci parti olarak Merkez Hükümet tarafından kabul edildi. 1998 yılından bu yana, USTC CAS “Bilgi İnovasyon Programı” uygulanmasında aktif bir rol alır. “Birinci sınıf Üniversitesi Bina, 21. Yüzyıl bakan ve Cultivating Üst düzey Yetenek”: 1998 yılı Haziran ayında, Cumhurbaşkanı Jiang Zeming Üniversitesi 40. yıldönümü için aşağıdaki kelimeleri yazılı. Onun sözleri USTC üzerinde daha fazla talepte ve USTC için bir yönlendirme oluşturun. 1999 yılında, USTC CAS, Milli Eğitim Bakanlığı ve Anhui İl gelen birleşik destek ve rehberlik almak, ülkenin “21. yüzyıla Dişli Canlandırıcı Eğitim Eylem Planı” ndan öncelikli destek zevk 9 üniversitelerinden biri olarak saydı edildi Hükümet. Planı (Proje 985) Çin’de üst düzey üniversitelerin gelişmesini desteklemeyi amaçlıyor. USTC 2018, USTC 60. yıldönümü ile orta ölçekli, yüksek kaliteli, makul-yapılandırılmış, üst düzey üniversiteye Üniversitesi bina hiçbir çabadan kaçınmayacağız. O zamana kadar USTC yenilikçi kapasite ve modern bilgi yapısına sahip birinci sınıf yetenek eğitimi için CAS ve diğer araştırma kurumları ile işbirliği içinde bir eğitim ve araştırma üssü haline dönecek. Bu bilgi ve teknoloji yenilik kapasiteli bir üs olacak. 2002 Eylül ayından bu yana, USTC 10. Ulusal Kalkınma Planı sırasında “Proje 211” inşaat uygulamaktadır.

USTC Onursal Başkanı Prof. Zhou Guangzhao, Fen ve Teknoloji, CAS akademisyen Çin Derneği Başkanı. Parti Sekreteri Profesör Guo Chuanjie olduğunu. Profesör Zhu Qingshi, CAS akademisyen ve Üçüncü Dünya Bilimler Akademisi, kimyager, Üniversite başkanı.

USTC sürekli ulusal çıkarları ve yenilikçi öncü takip okul çalışan ilkesine bağlıdır. Üniversite uygulama araştırma ve teori ile öğretim, teknoloji ile bilim kombinasyonunu onadı. Kısa bir süre içinde, USTC bilim ve yüksek ve yeni teknoloji ön planda üzerinde durularak, bilim ve teknolojinin kapsamlı bir ulusal anahtar üniversite dönüşmüştür. USTC ayrıca bilim ve teknoloji ve beşeri ile ilgili yönetim çalışmalarını sunmaktadır. Üniversitenin gelişimi ile, USTC yavaş yavaş “, özenle incelenmesi çalışmanın ve ahlaki karakter gelişiminde hem ilerleme” mükemmel bir okul ruhu dönüşmüştür. USTC ulus için yüksek nitelikli yetenek eğitim ve üst düzey bilimsel araştırma önemli bir üssü dönüşüyor, yetenek biçimde beslendiğini, bilimsel araştırma ve teknoloji transferi seçkin başarılar kaydetmiştir. USTC CAS içinde en kapsamlı özellikleri ile büyük boyutlu bilimsel araştırma üssü haline gelmiştir. Ve Üniversite Çin’de en iyi bilimsel araştırma performansı ile 4 üniversitelerden biri olarak Bilim ve Teknoloji Bakanlığı tarafından kabul edilir. Üniversite ABD dergisinde “Bilim” ve Fransız dergisi “Araştırma” tarafından Çin iyi üniversitelerden gözden en iyileri arasında yer alıyor. Geç Çin lideri Deng Xiaoping Sayın USTC birçok yetenekli genç personelin elinde çok iyi yönetmek olduğunu övdü.

Aşağıdaki USTC araştırma geliştirme için ana alanları olan: ulusal stratejik gereklilikleri ve uluslararası bilimsel gelişme ön planda, USTC, matematik, fizik, kimya, biyoloji, astronomi, mekanik temel ve ileriye dönük araştırma sunuyor toprak ve uzay bilimleri. Aynı zamanda, üniversite bilgi ve iletişim mühendisliği, elektronik bilim ve teknoloji, termal bilim ve enerji mühendisliği, hassas makine ve enstrümantasyon uygulamalı bilim ve teknoloji araştırma yapar. USTC nano bilim ve teknoloji, kuantum bilgi bilim ve teknoloji, yaşam bilimleri ve teknoloji, güvenlik mühendisliği ve teknolojisi, sinkrotron radyasyonu, uzay bilim ve teknoloji uygulama ve teknoloji yeni ve inter-özel araştırma için büyük çaba ayırıyor. Üniversite yakından doğa bilimleri bağlantılı yönetim bilimi, beşeri ve sosyal bilimler araştırma önem vermektedir.

USTC 9 okul, 23 departman, Üstün Yetenekli Gençlere Özel Sınıf, Öğretim Reformu Deneysel Class, Yüksek Lisans Okulu, Yönetim Okulu (Pekin), Yazılım Okulu, Ağ Eğitimi Okulu ve Sürekli Eğitim Okulu sahiptir. Üniversite 43 lisans spesiyalleri sunmaktadır, 17 birinci kategori Doktora lisans programlarının, 89 ikinci kategori Doktoralisans programları, 105 ikinci kategori yüksek lisans spesiyalleri. USTC da Mühendislik MBA, MPA ve Master 3 profesyonel yüksek lisans uzmanlık sahiptir, 17 doktora sonrası mobil istasyonlar, doktora sonrası mobil istasyonlar için 45 spesiyalleri. Üniversite Doktora eğitimi için önemli bir üs CAS içindeki öğrenciler. USTC 17 natioanl Key Displines, temel bilimsel araştırma ve matematik, fizik, mekanik ve yaşam bilimleri yetenekli öğretim personelinin eğitimi için 4 ulusal üsleri vardır. Üniversite ayrıca Ulusal Sinkrotron Radyasyon Lab, Yangın Bilim Devlet Anahtar Lab ve Ulusal Yüksek Başarımlı Hesaplama Merkezi 3 ulusal araştırma kurumlarının sahiptir. Üniversite Katılarda Bond-selektif Kimya, Yapı Analizi, Yapısal Biyoloji, İç Sürtünme ve Kusur 6 CAS anahtar laboratuarları, Kuantum Bilgi ve Mekanik Davranışı ve Malzemelerin Tasarımı sahiptir. Üniversite aynı zamanda Termal Güvenlik Mühendislik ve Teknoloji CAS Araştırma Merkezi gibi bazı temel bilimsel araştırma kurumları vardır.

Üniversite fazla 3600 öğretim üyeleri ve personel sayıları, 22 CAS ve CAE akademisyenleri, 432 profesör bulunuyor. USTC normal yüksek öğretime kabul öğrenci sayısı yaklaşık 8243 lisans öğrencileri, yüksek lisans öğrencileri 3873 ve 1498 Ph.D. 13.794 toplamları Aralarında öğrenciler. Ayrıca, Üniversite 1575 profesyonel yüksek lisans öğrencileri, 110 doktora sonrası arkadaşlarının ve 134 misafir profesör.

kampüsleri inşaat alanı 800.000 metrekare ile 1.330.000 metrekarelik bir alanı kapsamaktadır. kütüphane, Çince veya İngilizce 600,00 elektronik kitap ve elektronik dergi 10300 1.510.000 kitap, Çince veya İngilizce dilinde derginin 2800 çeşit bir koleksiyona sahiptir. Kütüphane SCI, EI, CA, ISTP, belgeli olmak üzere 30’dan fazla ağ veri alma sistemleri kurmuştur. Birinci sınıf kampüs bilgisayar ağı Üniversitesi’nde çalışıyor. Öğretim ve araştırma için 5 kamu deneysel merkezleri inşaatı, yani Fizik Bilimleri, Yaşam Bilimleri, Bilgi Bilimi, Mühendislik ve Malzeme Bilimi Merkezi ve Sinkrotron Radyasyon Uygulama altındadır. Üniversite Ultra Düşük Sıcaklık STM, Yüksek çözünürlüklü Transmisyon Elektron Mikroskobu ve Nükleer Manyetik Rezonans Spektrometresi Süper iletken gibi önemli araştırma ekipmanları parti ile kolaylaştırılır. etrafında 490 milyon RMB (Çin Doları) toplam değerleri araştırma alet ve ekipmanlar bütün varlıklar.

Üniversitenin kuruluşundan bu yana, USTC araştırma sonuçlarının çok sayıda elde, ulusal bakanlık ve il araştırma projelerinin büyük bir parti üstlenmiştir. Bilgi Yenilik CAS Deneysel Programı’na katılımı yana, USTC nano bilim ve teknoloji, kuantum bilgi bilimi, yaşam bilim araştırma, yangın bilim ve yangın koruma teknolojisi, kutup bilimsel araştırma temel araştırma önemli ve yenilikçi sonuçların toplu elde etti ve araştırma, biyo-kütle temiz enerji araştırma. Sonuç olarak, 3 kağıtlar “Bilim” in “Nature”, 1 yayımlandı. 5 araştırma sonuçları, ulusal ödüller, yani 1 Takip Ödülü ve Ulusal Doğa Bilimleri Ödülleri’nde 1 Üçüncülük Ödülü, 2 Takip Ödüller ve Bilim ve Teknoloji Ulusal Başarı Ödülleri’nde 1 Üçüncülük Ödülü kazandı. Bu sonuçlar arasında, “solvothermal Hazırlama ve Nanokristal Nonoxides Karakterizasyonu” 2001 yılında Ulusal Doğa Bilimleri Ödülleri’nde İkinci Ödülü’nü kazandı; “Erken Yangın Akıllı İzleme Büyük Uzay Binalar ve aralarında aralarında Elektrikli Yangın Denetleme Sistemi Gizli-bela Sistemi” ve “Bir Yapay İzleme ve Politika yapma önlenmesi ve Anhui Povince ve felaketlere Azaltılması Destek Sistemi”, hem kazandı Takip Bilim ve Teknoloji Ulusal Başarı Ödülleri Ödülü. 5 araştırma sonuçları Çinli Üniversitelerde Çin’de Bilim-teknoloji News 10 Binbaşı Pieces, Çin’de Temel Araştırma News 10 Binbaşı Pieces, Bilim-teknoloji News 10 Binbaşı Pieces listesi için adaylar 7 kez olmuştur ve Çin Üniversiteleri Bilim ve Teknoloji 10 Büyük Başarılar. Son yıllarda, üniversite sadece üstlenen veya HT-7U Tokmak Süper iletken Ulusal Sinkrotron Radyasyon Laboratuarı için ikinci aşama projesi olarak ulusal büyük bilimsel programlar, bir sürü yer almış.

USTC uluslararası yayınlanmış araştırma makalesi sayısı ve kağıt atıf oranı Çin üniversiteleri arasında lider konumda almıştır. 1996 yılından bu yana, USTC sürekli SCI tarafından bulunan kağıtların sayısı No. 4 sırada;1999 yılından bu yana, Üniversite Çin genelinde üniversiteler arasında yüksek etki faktörüne sahip dergilerde yayınlanan makalelerin sayısı No. 1 sıradadır. 1991 ve 2000 yılları arasında, USTC “Bilim”, “Doğa”, “PRL” ve “JACS” uluslararası seçkin dergilerde yayınlanan makalelerin sayısı Çin üniversiteleri arasında No. 1 yer alıyor. USTC 1996-2000 yayınlanan nano-araştırma kağıtları sayısı dünya üniversiteler ve araştırma kurumları arasındaki 2’nci sıradadır.

USTC aktif itme ileri araştırma sonuçlarının transferi ve yüksek ve yeni teknoloji sanayileşme ve teşvik eder.Üniversite-Bölge (Kurumsal) İşbirliği Komitesi, yerel yönetimler ve işletmeler ile işbirliği güçlendirilmesi için kurulmuştur. Üniversite kurulmuş ve Daqing Petrol İdaresi, Sinopec, Bao Steel Group Legend Grubu ve Haier Grubu gibi bazı ünlü büyük ve orta ölçekli işletmeler ile işbirliği ilişkisi geliştirdi. Toplam olarak, 16 yerel yönetimler ve işletmeler USTC-Region (Kurumsal) İşbirliği Komitesi üyeleri haline gelmiştir. Bazı araştırma sonuçları kuluçka bazlar Bilim ve Teknoloji Hefei Ulusal Üniversitesi Garden, Luohe Hi-tech Bahçe, Fen ve Teknoloji, Şanghay Araştırma ve Geliştirme Merkezi Guiyang Sanayi Bahçe ve Shenzhen Futian Base gibi, kurulmuş Sanayi, Eğitim ve Araştırma. Anhui İl Hükümeti ve USTC ortaklaşa teknolojik sonuçların sanayileşmesini teşvik, “İl-Üniversite İşbirliği Programı” sundu. USTC de aktif bölgesel ekonomik yapı ve sosyal gelişimine katkıda bulunmak hiçbir çaba tutumlu, Çin ilin ve şehirler tarafından kurulan “Tohum Fonları” için başvuruları dosyaları.

Üniversite 30’dan fazla uluslar ve bölgeler etrafında 100 üniversite ve araştırma kurumları ile işbirliği ve değişim anlaşmaları yapmıştır. Yaklaşık 300 uluslararası uzmanlar ve akademisyenler konu anlatımları ve ortak araştırmalar için her yıl USTC ziyaret edecek. USTC çalışma ve işbirliği araştırma için 30’dan fazla uluslar ve bölgeler etrafında 10.000 tekil kullanıcı tarafından ziyaret gönderdi.

16 akademik toplumlar Fizik Çin Derneği altında Sinkrotron Radyasyon Komitesi, Otomasyon Çin Derneği altında Sistem Simülasyonu Komitesi, Fizik Çin Derneği altında Kuantum Optik Komitesi de dahil olmak üzere, Üniversite ile bağlı. Üniversite gibi “Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Dergisi”, “Ateş Bilimi”, “Düşük Sıcaklık Fizik Dergisi”, “Journal Kimya Fizik”, “Deneysel Mekaniği”, ve “Eğitim ve gibi bazı önemli akademik dergi, yayınlar Modernleşme “