Cinsiyet Diaspora Kaynaklar Popüler Hint Sinema

Göç dinamikleri ile son yaklaşımlar göçmen olarak oluşturulan birden bağlantıları vurgulamak “sahte ve kökeni ve yerleşim birlikte toplumları bağlantı aynı anda birden telli sosyal ilişkilerini sürdürmek” (Glick Schiller, Basch ve Blanc, 1995, s. 48). Böyle değişen ve değişen göçmen pozisyonlara Önemli elektronik medya ve yeni iletişim teknolojilerinin oynadığı roldür. hareketlilik ve medya metinleri ve teknolojileri yarışma ulusötesi akımları coğrafi ulusal kültür kavramları sınırlı. Özellikle, medya yapısı ve gündelik söylem yeniden ve yapma ve göçmen kendini yeniden yapımında rol oynadığını fikir gibi Appadurai (1996), Türkiye Odalar (1994), ve Naficy (1993, 1999) gibi yazarlar tarafından incelenmiştir.

Bu çalışmada, ben ticari / popüler Hint sineması Hint diasporasının içinde cinsiyet belirleyip yeniden oluşturulması karıştığı nasıl inceleyerek aracılık kimlik böyle bir örneğini keşfetmek. (1) Bilim adamları Hint diasporada film izlemeye yaygın yaygınlığı hakkında geçerken spekülasyonlar var. Örneğin, (1993) Chakravarty göçmenler ve Dasgupta Hint ticari sinema metonymically referanslar “Hindistan” (1993, s. 56) Hint göçmenler için, Hint sineması bir sürdürülmesinde önemli bir rol oynadığını yazıyor yorumluyor “kendi çıkığı süreklilik.”

Bu kültürel uygulamanın yaygınlığı hemen hemen her Hint bakkal Hint filmi videoları büyük bir seçim taşır gerçeği ile ortadadır. Sıcak turşu Satırlar, mango, yeşil su kabakları ve bamya, köri yaprakları ve kişnişi kasnağa sahip ve popüler Hint filmlerinin kasetlerdenbirini küçük yeşil biberi çerçeve satır salkımları, kahverengi, sarı ve turuncu sepetleri her tonlarında baharat paketleri. Bu videolar çok sık sırayla son filmlerin büyük poster ve yerel Hint film gösterimleri parlak renkli duyuruları ile serpiştirilmiş. Kaçınılmaz, müşteriler kimyon tohumu, garam masala ve papad onların düzenli alımlar video ya da iki ekleyin. Böyle New York’ta George Jacob gibi bazı girişimci Hint bakkal sahipleri büyük ekran (Berger, 1998) Hint filmleri göstermek için küçük sinemalarda üzerinde kiraları imzalayarak kendi video kiralama iş artırdık.Izlerken filmlerin yanı sıra, Hint göçmen topluluğu, sık sık Hint göçmen toplumda ulusal bayram ve sosyal / dini olayların kutlama için onur Sıkça konuk ABD’de büyük şehirlerde gala etkinlikleri gerçekleştirmek ziyaret film yıldızları ev sahipliği yapar bir belirgin Hintçe film yıldızı. Bu tür durumlarda, toplumda genç kadınlar genellikle Hintçe film şarkıları en son Bombay sinema modası ve dans göre elbise (Dasgupta, 1993; Mukhi, 1998).

Hint sinemasının böyle bir yaygın tüketim göz önüne alındığında, bu çalışmada amacım Hint göçmen kadınların bu tür yorumların bize diasporada cinsiyet aracılık sinemanın rolünü anlamak nasıl yardımcı cinsiyetçi Hint sinemasının temsilcilikleri ve tersine yorumlamak yollarını anlamak için. …