Danışmanlık Istanbul

Altyazı: Neden ABD 50,000,000 işlevsel okuma yazma bilmeyenlerin, var ??

1955 yılında Rudolf Flesch “. Johnny Okuyamıyor Neden” Flesch yakındı bu hala ilgili kitabında adlı bir blockbuster yayınladı: kelime yöntemi giderek bu ülkede demokrasiyi yok ediyor “; kamu eğitim insanlar arasında eşit dağıtmak gerekiyordu ayrıcalıkları olduğunu, üst orta sınıfa döner. “

Kitabın sonlarına doğru Flesch ilginç bir yorum yaptı: “Zihin, ben kötülük veya kötü niyet okuma uzmanları suçlayarak değilim. Danışmanlık Istanbul Amerikan-un veya solcuları ya da komünist adam-yolcuları onları aramak insanlardan biri değilim. Ben diyorum Bütün bunların teorileri yanlış olmasıdır. ”

Nokta, 1955 tarafından bazı insanlar olma bizim üst eğitimcileri suçlayarak bir “Amerikan un-veya sol görüşlülerin veya komünist adam-yolcuları.”

Flesch para suçu tercih. Lider Bak-demek (veya Tüm Word) yazarlar Tüm Dick ve Jane serisi vardı ve milyonlarca yapıyor.

Geçenlerde Tüm Kelime kalabalık phonics saldırmıştı açıklamaya Don Potter, phonics haçlı sordu. O aynı cevabı verdi: “. Parayı takip”

Ben eğitimciler bu kadar derinden Flesch nefret ve böylece acımasızca Tüm Sözünü itti neden onun görüş için başka lider uzmanı sordunuz. Onun cevabı: “Bizim eğitimciler gerizekalı vardır.”

Gerizekalı para peşinde? Eğer güdünün ki tatmin edici bir açıklama buluyor musunuz?

Burada Emin ne. 1931 civarında başlayan bu ülkenin Eğitim Kuruluş neredeyse tüm kamu okullarına Look-demek yöntemi zorladı. Not: Finansal çöküşün ortasında, ders kitaplarının milyonlarca müsrifçe çöpe fırlattı.

Yeni yaklaşım sistematik bir şekilde test edilmiş değil. Denemeler çeşitli şehirlerde ve devletlerin yapılmıştır gerekirdi. Bunun yerine, eğitimciler bir süpürme, önleyici şekilde hareket. Nadiren bir kuruş açmak ve ters yönde kapalı şarj İşletmeler ve akademik alanlar; Bu totaliter toplumlarda olur. Ve bu 1931 dolaylarında Amerika’da okuma ne oldu.

Yıl işaretleyin. Rus devrimi tarihinin bir gerçekti; ve ilerleme görkemli olduğu söyleniyordu. Bu arada, ABD derin bir depresyon içine yağıyordu. Tüm uzak sol elemanlar Moskova geleceği sahibi olduğunu güvenle sersem idi.1930 yılında Ruslar kesinlikle eğitim de dahil olmak üzere Amerikan kültürünün her yönüyle, karışmaması, ABD’de ön grupların yüzlerce vardı. (İnsanlar Soğuk Savaş ne kadar yoğun ve yıllardır olmaya devam edeceğini nasıl yoğun unutmak. Bu gezegenin kontrolü için savaş oldu. Komünist ideoloji, her kirli hile onayladı.)