Dil Becerileri

Bir önceki iş gibi yurtdışı eğitim deneyimi yaklaşın. (Aslında staj veya eğer Tabii ki, bu daha kolay olacaktır yurtdışında gönüllü .) Eğer özgeçmişinizi yerleştirin Wherever – Eğitim altında, ya da ayrı bir “Uluslararası deneyim” bölümünde – sadece program adını listesi yok, ülke ve tarih ve tüm hazırsınız düşünüyorum. Sen gerekir o orada neden açıklamakve buna değer neden işe alma yöneticisi de bu konuda bilerek.

Gümrük kafa karıştırıcı olabilir, ama problem çözme yardımcı olacaktır.

İyi bir ilk adım onlar iş doğrudan ilişkili eğer değerli olacaktır aldı sınıfların bazı adlandırma, ancak bunun ötesine gitmek gerekir.

Otur ve sizin için uyguluyorsanız iş listesi (ler) bir yakından bakmak. Belirtilen anahtar kelimeler, anahtar becerileri ve özellikleri vurgulayın. Nasıl işveren aradığını yurtdışında deneyimlerinizi kalıp olabilir? Bunu zorlamayın, ama büyük olasılıkla ne örtüşme bol bulacaksınız.

Hatta bu noktaya olsun önce, aynı zamanda oturup yurtdışında deneyim üzerine yansıtmak için zaman almak isteyebilirsiniz. Eğer yurt dışına gitti önce kim düşün.Şimdi, sen sonra kim düşünmek.

Bu iki kişi yabancıyız? Nereye fikirleri, değerleri, bakış açıları, ya da alışkanlıkları kendinize iyileştirmeler, değişiklikler gördün mü? Esasen – nasıl değişiklik yurtdışında okuyan mı?

Bazı şeyler gibi, bir özgeçmiş için açık ve kolay çevrilebilir dil becerileri . Diğer şeyler bazı ekstra düşünce alabilir, ya da ilk alakasız görünebilir, ama kısa kendinizi satmıyoruz. Bir son anket birçok işveren yeni mezunlar belli birkaç temel alanlarda eksik olduğunu hissediyorum gösterdi: uyum, iletişim becerileri, ve yeteneği karmaşık sorunları çözmek için . Komik bir şey, bunlar yurt dışında iken yapılmış olmalıdır hemen hemen tam beceriler!