Doğrudan Etkiler Dönemi

Televizyon ile Çocuk hayranlık araştırmacıları, ebeveynler, eğitimciler ve çocuk iyi-olma ilk tanıtıldı beri uğraşan diğerleri için bir endişe kaynağı olmuştur. Kamu medya şiddet ve okuma becerileri televizyonun olumsuz etkileri etkisi ile ilgili olmuştur.Ayrıca çocukların fiziksel durumuna televizyonun etkisi hakkında endişeler olmuştur.Bazı aşırı inceleyen çocuklar aptal yapar iddia iken, aynı zamanda çocuklarda obezite ile bağlantılı olduğunu ve bir ilaç kıyasla olmuştur.

Televizyon Dünya Savaşı’ndan sonra Amerika Birleşik Devletleri ve Batı Avrupa’da (1939-1945) tanıtıldı. Yavaş yavaş radyo değiştirerek en çocuklar tarafından kullanılan orta, oldu. Çocuk görüntüleme süresi televizyon pazarının serbestleştirilmesi sonra, ulusal kanalların sayısının artışı ve animasyonlu karikatür ve aksiyon macera serisi ‘dahil olmak üzere çocuklar için küresel dağıtılmış ticari programların yüksek çıktı, bir sonucu olarak artmıştır.

İlk başta, uzun bir “doğrudan etkiler dönemi” araştırmacılar sırasında doğrusal ve tek boyutlu bir şekilde televizyon resepsiyon inceledi. Daha sonra, aynı programlar çocukların tepkileri üniforma olmadığını fark etti. Bunun yerine, yaş, cinsiyet, algıları, yatkınlıklar, sosyal çevre, ebeveyn etkisi ve geçmiş deneyim gibi değişkenler, aynı zamanda bir rol oynadı. Ancak, “doğrudan etkiler modeli,” araştırma yıl sonuçlarına rağmen çocuklar ve televizyon konusunda kamuoyu tartışması etkili kalmıştır.

Daha gerçekçi ortamlarda Araştırma, uzun vadeli etkileri ile, televizyon maruz kalma etkileri zayıf olduğunu göstermiştir çok zayıf, hatta varolmayan, özellikle. Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri’nde hem de uzun vadeli araştırma televizyon şiddetin sadece gençlerin şiddet ve saldırgan davranışın arkasında yatan faktörlerden biri olduğu sonucuna vardı. Ancak, araştırmacılar da televizyonda şiddet olaylarının sık şiddet sorunlarının çözüm olduğu fikrini güçlendiriyor olduğunu vurguluyorlar. şiddet programlama üretimi ve dünya çapında yayılması televizyon pazarının küreselleşmesi sayesinde artmıştır.