Doshisha Üniversitesi


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/terriblenewsforterriblepeople.com/httpdocs/wp-content/plugins/geolocation-plus/geolocation.php on line 516

Doshisha Üniversitesi Meiji döneminde altı büyük eğitimcilerin biri oldu Joseph Hardy Neesima (Jo Niijima), tarafından 1875 yılında kurulmuştur. Liberalizm, Enternasyonalizm ve Hıristiyan İlkeleri kuruluşundan bu yana üç eğitim ilkeleri ve öğrenciler özgürlük, bağımsızlık ve vicdan duygusu beslemek için teşvik edilir.

Doshisha iş ve bilim öğrencileri geniş kapsamlı bir liberal sanat eğitimi yanı sıra eğitim sunmaktadır. Üniversite İlahiyat, Edebiyat, Sosyal Bilimler, Hukuk, İktisat, Ticaret, Politika Çalışmaları, Kültür ve Bilgi Bilim, Fen ve Mühendislik, Yaşam ve Sağlık Bilimleri, Sağlık ve Spor Bilimleri, Psikoloji, ve Küresel Communications fakülteleri vardır. Nisan 2013 yılında, Küresel ve Bölgesel Çalışmalar Fakültesi sadece başlatıldı.
Ayrıca, Liberal Sanatlar Enstitüsü, tamamen İngilizce olarak öğretilir lisans programı, Nisan 2011 yılında kurulmuştur, dünyanın her yerinden öğrencileri çekmek.

Kyoto eski başkenti bulunan, Doshisha Üniversitesi 26.000 lisans öğrencileri için ev sahipliği yapmaktadır.Doshisha yüksek öğrenim ve araştırma uluslararası bir merkezi olarak gelişmeye devam etmektedir.