Edebiyat Modernizm

Eleştirmen J. Hoberman Melinda ve Melinda “iki uçlu bir anlatı” olarak adlandırıyor; bir çok daha fazla parça ile karmaşık anlatılar hayal edebiliyorum.Bu yirmi dört karakter vardır beri Nashville (Robert Altman, 1975) Rick Altman analizi, örneğin, kendi ses parça ile, “yirmi dört parça anlatı” olarak her filmi açıklar filmin ses tasarımcıları, çünkü jim Webb ve Chris McLaughlin, film için ses kaydetmek için dize birlikte üç sekiz parça cihazlara başardık.

Melinda ve Melinda ve Storytelling hem sunulan anlatı iki parça merkezi kahramanı anlatı Aristo tarafından teorize ve Klasik Hollywood Sineması’nda tarafından benimsenen daha farklı, daha karmaşık, deneyim sunuyoruz. Bu yazıda, bu iki uçlu sinematik anlatıların üretken karmaşıklığı için savunuyorlar. Ağustos Virginia Woolf’un Mrs. Dalloway (1925) ve William Faulkner’ın Işık: Bunu yapmak için, ben de karmaşıklık edebiyat teorisi rakipsiz olan iki parça anlatı sistemi, roman kullanan iki modernist roman ilgili filmler analiz edecek (1932).

Woolf’un romanı o planları olan Clarissa Dalloway hayatında bir gün ilgilidir ve daha sonra kocasının siyasi arkadaşlarına parti atar. Gün boyunca, biz romanın karakterleri arasında akışı-of-bilinç anlatım geçmek gibi, biz Septimus Smith, intihar kabuk-şok Dünya Savaşı gazisi buluşuyor. Septimus ve Clarissa karşılamak asla iken, düğüne katılanların romanın sonunda Septimus’un ‘trajik ölümü tartışmak. …