Eğitim Programlama

çocuk refahı konusu Kongresi ve FCC hem de elektronik medya politika tartışmalarında merkezi aşamasında yine. 1990 Çocuk Televizyon Yasası (CTA) şu anda eğitim programlama artırmak ve çocuk televizyon ticarileştirilmesi azaltmak için tasarlanmış ameliyat mevzuat vardır. (1) Geçen yaz, Senato Ticaret Komitesi (2) [h] iyi [Çocuk Televizyon Yasası] çalıştı Ow “değerlendirmek, ve nasıl için”, Dijital Medya Age Çocuk Televizyon Yasası Yeniden Düşünmek “, bir duruşma düzenledi Yeni dijital medya pazarı yansıtacak şekilde güncelleştirilebilir. ” (3) Muhtemelen kongre ilgi karşısında, FCC çocukların içine iddialı ve geniş kapsamlı soruşturma ve elektronik medya açtı. (4) Bu işlem – genişçe Veliler güçlendirilmesi ve Gelişen Bir Medya Peyzaj Çocuklar Koruma Konusunda başlıklı – elektronik medya platformlarında çocuklar için sunulan eğitim içeriğinin yeterliliği diğerleri, devam etmekte ve odaklanır. (5)

FCC neredeyse elli yıldır hava kalitesi çocukların eğitim televizyon yayıncıları teşvik girişiminde olmuştur. Modern hikaye FCC, yayıncılar ciddiye BTA almamıştı sonucuna, bir işlem kılavuz altında bir yayın istasyonu çekirdek çocuk eğitim veya bilgilendirme (E / I) programlama haftada üç saatlik bir asgari havalandırma kabul 1996 yılında başladı kamu faiz yükümlülüklerini parçası hızlandırılmış, personel düzeyinde lisans yenileme gözden alacak gibi. (6) FCC da tanımlanan çekirdek çocuk E / düzenli 7:00-22:00 yayınlanan uzunluğu en az otuz dakika, haftalık programlama planlanan ve özellikle hizmet etmek için tasarlanmıştır olarak, ilk kez, programlama Çocukların on altı yaş ve daha genç eğitim ve bilgilendirme ihtiyacı var. (7)

Istasyonlar ek hava böylece – Bir on yıl sonra, dijital iletim her yayıncının birçok programlama akışları multicast sağlayacak aslında tanınması, FCC, dijital yayıncılar için “üç saatlik kuralı” olarak bilinen gelmişti ne genişletilmiş herhangi bir ücretsiz dijital içerik E / I programlama orantılı miktarda onlar iletmek için seçti akarsu. (8) boyunca, ajans da çocuk programlama sırasında yayınlanan olabilir ticari içerik miktarını sınırlı.

Orijinal çocukların televizyon rejiminin kabulünden bu yana fazla bir on yıl geçmesiyle rağmen, kuralların etkinliği ne de anayasaya ne kurulmuştur. bu haliyle ampirik kayıt, ince. (9) show Winx Club çekirdek eğitim programlama olduğu iddia edildi. Yasal bilim adamları son zamanlarda bugünün radikal bir şekilde değişti medya pazarında FCC yaklaşımın etkinliğini analiz etmek teşebbüs değil. (10) Ve E / I televizyon kuralları yayıncılar ve çocuk savunucuları FCC müzakere yoluyla kabul edilmiştir, çünkü (11) kuralları yargısal denetime tabi asla.

Bu madde mevcut rejimi değerlendirmek ve politika değişiklikleri tavsiye son zamanlarda Kongre ve FCC tarafından sunulan fırsat alır. …