Ese malta

Ese malta Türkiye’de üniversiteye girebilmek için üniversite sınavına girmeli ve yeterli puan almalısınız. Yeterli puanı alamadığınız zaman üniversiteye kayıt yaptıramazsınız. Fakat Malta’nın eğitim sistemi Türkiye’nin eğitim sisteminden biraz daha farklı. Malta’da üniversiteye kaydolmak için herhangi bir sınava girmenize gerek yok. Malta’da üniversiteler sınavsız bir şekilde öğrenci alıyorlar. Üstelik ücretleri de ülkemize ve birçok Avrupa ülkesine göre oldukça düşük. Kaliteli bir eğitim vermelerine karşılık düşük fiyatlar istenmeleri nedeniyle de Malta üniversiteleri öğrencileri kendine çekiyor. Ülkemiz de dahil birçok ülkeden öğrenciler üniversitede okumak için Malta’yı tercih ediyor. Türk öğrenciler arasında da oldukça popüler olan Malta, kaliteli eğitimi ve eğitimdeki uygun fiyatlarıyla yabancı öğrencilerin tercihleri arasında ilk sırada yer alıyor. Ayrıca Malta’da ülkemizdeki gibi bir eğitim sistemi yok. Malta’da öğrenciler sınavsız olarak seçiliyor ve uygun bir eğitim ücreti karşılığında üniversite okuma hakkına sahip oluyorlar. Ese malta hakkında ayrıntılı bilgi almak isterseniz Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığına başvurabilirsiniz.

Malta doğu ve batı karışımı bir kültüre sahip ve yerli yabancı bütün öğrenciler için yaşanabilir bir ülke. Üstelik Malta’da eğitim ücretleri kadar yaşam giderleri de oldukça az. Malta’daki üniversiteler sınavsız bir şekilde öğrenci kabul ediyorlar ve eğitim karşılığı olarak da çok makul bir ücret istiyorlar. Öğrenci odaklı eğitim vermeleri ve alanında uzman kişilerden oluşan üniversite kadroları Malta’nın başarılı olması ve öğrenci çekmesinin başlıca nedeni. Üstelik Malta üniversitelerinde ister İngilizce ister İngilizce eğitim alabiliyorsunuz. Malta’da İngilizce bölümler İngilizce bölümlere göre daha düşük fiyatlı. Fakat İngilizce eğitim almak istiyor fakat İngilizce bilmiyorsanız da endişelenmeyin. Bir yıl hazırlık okuyup İngilizce eğitim alabiliyorsunuz. Ayrıca Malta’da Tıp, Hukuk, Eczacılık, Mimarlık ve Öğretmenlik gibi okuyacağınız birçok bölüm var. Bu konudaki ayrıntılı bilgileri Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’na başvurarak birebir alabilirsiniz.

Malta’da okuyan yabancı öğrenciler genellikle kendine ev tutmak zorunda kalıyor. Fakat bu konuda bir endişeniz olmasın çünkü ev kirası ve yaşam masrafları oldukça az. Ek para kazanmak isteyen öğrenciler öğrenci vizeleri ile part-time işlerde çalışabiliyor. Malta’da eğitim kaliteli ve uygun fiyatlı olduğu için öğrenciler tarafından tercih ediliyor. Ese malta hakkında ayrıntılı bilgi almak için Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’nın uzman kadrosundan yararlanabilirsiniz.