Floransa Üniversitesi

Kökeni oldukça eski günümüze kadar bir çok başarıya imza atmış ve de başarılarını sürekli yenileyen bir üniversitedir. Floransa üniversitesi 1321 tarihinde floransa şehrinde studium generak tarafından kurulup öğrencilerine eğitim hizmeti için açılmıştır. Floransanın kurulan ilk üniversitesidir. Kuruluşu çok eski tarihe dayanan bu üniversite de bir çok önemli kişinin emekleri eğitime sağladığı faydalar ile günümüzdeki yerini almıştır. Saygın ve prestijli konumu ile floransa şehrinin en önemli üniversitesidir. Öğrencilerin en çok tercih ettiği bu üniversite sadece bulunduğu şehirde değil avrupanın en iyi üniversiteleri arasında da yerini almaktadır. Köklü geçmişi saygın tarihi geçmişi ile eğitimde kendi ve öğrencilerine sağladığı başarılar sayesinde bütün herkes tarafından tanınmaktadır.

Üniversitenin daha iyileşmesi ve gelişmesi için papa tarafından düzenlenmek üzere yetkili oldu. Floransa da papa aynı zamanda ilk İtalyan tespit fakültesi ve ilahiyat üzerine girişimler de bulunmuştur. İlerleyen yıllarda gelişmekte olan Üniversite daha da modernleştirilip birleşik İtalyan hükümeti tarafından tam teşekküllü bir okul olması sağlanmıştır. Bu dönemde okul gelişmesinden kaynaklanan sağladığı başarıları ile dünyaca konuşulmaya devam etmiştir. Eğitimdeki başarılarını sürekli yenileyen ve bir çok çeşitli başarılara imza atmış olan bu üniversite de öğrenci eğitim kapasitesini de arttırmış olup araç gereçlerinde yeni donanımları tam sayıda eğitimciler ve akademisyenleri eğitim bünyesine eklemiştir. Açtığı bir çok fakülte bölüm ile öğrencilerine kaliteli eğitimde bulunmuştur. Geçmişte açmış olduğu bölümleri takiben şuan ki günümüzde 12 adet bölüm bulunmaktadır. Bu bölümleri tarım mimarlık sanat ekonomi eğitim mühendislik hukuk matematik fizik ve doğa bilimleri tıp ve cerrahi farmakoloji siyaset bilimi ve psikoloji olarak sıralandırabiliriz. üniversitenin eğitim hususundaki yaptığı çalışmalarla ön plana çıkması sayesinde ülkenin önemli kişileri tarafından dikkat toplayıp üniversiteye katkıları sağlanmıştır. Floransa üniversitesi geçmişinden bu yana açmış olduğu her bölüm ve fakültesinde eğitim almış öğrencileri tarafından memnuniyet geri bildirimleri almıştır.

Floransa üniversitesi gerçekleştirmiş olduğu projelerle Nobel ödülünü hak etmiş ve sahip olmuş bir üniversitedir. İlk kuruluşundan bu yana eğitim sunulan tüm bölümlerden mezun ülkeye önemli katkı ve yapıtlarda bulunmuş saygın konumda yer alan kişileri yetiştirmiştir. Bu tarihi kültürüyle zengin saygın üniversitede yer edinmek isteyen öğrencilerin Anadolu yurtdışı eğitim danışmanlığında uzman eğitim uzmanlarıyla görüşmeleri yeterli olacaktır.

Posted from Istanbul, İstanbul, Turkey.