Freie Universität Berlin


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/terriblenewsforterriblepeople.com/httpdocs/wp-content/plugins/geolocation-plus/geolocation.php on line 516

 

Freie Universitaet Berlin Almanya’nın önde gelen üniversitelerinden biridir ve modern ve uluslararası karakteri ile kendisini ayıran. Üniversite sıralamasında Freie Universitaet iyi üniversiteleri arasında yerleştirir. Times Higher Education Supplement uluslararası ilgili sıralamasına göre, Freie Universitaet de beşeri Almanya’da en iyisidir. Alman Araştırma Vakfı DFG Finansman Sıralaması (Deutsche Forschungsgemein- schaft) ilk etapta Freie Universitaet de beşeri ve dördüncü sırada yer doğa bilimlerini yerleştirin.

Freie Universitaet 34.000 öğrenci için yaklaşık 100 konularda derece kursları sunan, aynı zamanda Almanya’nın en büyük üniversitelerinden biridir – yüzde diğer ülkelerden gelen kimi 15. Alexander von Humboldt Vakfı arkadaşlarının gibi pek çok yabancı bilim adamları için, Freie Universität Almanya’da kaldıktan için tercih üniversitesidir.

Tıp dahil olmadan, Freie Universitaet şu anda Alman Araştırma Vakfı DFG yedi ortak araştırma merkezleri için üniversite kurşun ve dört DFG araştırma birimleri vardır. Buna ek olarak, çünkü sunduğu konularda çok çeşitli, Freie Universitaet beşeri ve sosyal bilimler üç ortak araştırma merkezleri bulunmaktadır. Freie Universitaet Ondört akademisyenler bugüne kadar DFG bir Leibniz Ödülü, araştırma başarıları için en önemli Alman ödül verildi. Her yıl elde edilen dış finansman 60 milyon euro miktarı ile, Freie Universitaet üçüncü taraf fonlarından gelirinin önemli bir kısmını tuvallerinde.