Hong Kong Üniversitesi


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/terriblenewsforterriblepeople.com/httpdocs/wp-content/plugins/geolocation-plus/geolocation.php on line 516

Hong Kong Üniversitesi’nden bir mesaj

Hong Kong Üniversitesi: Asya’nın Lider Uluslararası Üniversitesi

Hong Kong Üniversitesi (HKU) yüz yıldan fazla geriye uzanan bir geçmişi olan, Hong Kong’un en eski üçüncü kurumudur. Başlangıcından bu yana, HKU ileriye dönük university.It açık akademik ortamı üzerinden uluslararasılaşma teşvik ediyor ve özlemleri mükemmellik ve dünyanın dört bir yanından gibi düşünen bilim adamları dışarı çalıştı olmuştur.  

HKU en farklı öğrencilerin beden ABD, Avustralya, Şili, Estonya, Almanya, Hindistan, Japonya, Singapur, İngiltere, Kore, Portekiz ve Pakistan olmak üzere dünyanın çeşitli ülkelerinde gelen övgü. Öğrencilerimizin diversityof daha önemli akademik mükemmellik olduğunu. Bugün, Hong Kong Üniversitesi ve Çin’de en iyi öğrencileri ve Asya’da gelen çok yetenekli öğrencilerin artan sayıda ve dünyanın geri kalanı itiraf ediyor.  

Mükemmellik uluslararası bir merkezi olarak HKU ünü nedeniyle HKU nüfusu oluşturan yüksek nitelikli ve çeşitli personel ve öğrencilerin geliştirmeye devam ediyor. HKU Hong Kong ve yurtdışından gelen profesörlerin yarıdan fazlası ünlü öğretim kadrosu ile akademik ve araştırma standartlarının yüksek kaliteli, korur.

Sonuç, yerel ve yerel olmayan HKU mezunları, yüksek talep olmasıdır. Bir son küresel mezun maaşları anket Ankete katılanların ülkelerin dünyanın en yüksek Hong Kong mezunlarının başlangıç ​​maaşları koyarken Üniversitesi, son altı yıl üst üste% 99.7 neredeyse tam istihdam oranını elde etti.

 

Sınıf Dışı Müfredat ve Öğretim

Üniversite sahiptir 10 Fakülte İngilizce lisans ve lisansüstü programlar sunuyoruz hepsi. Bunlar Fakülteler şunlardır: Mimarlık, Sanat, İş ve Ekonomi, Dişçilik, Eğitim, Mühendislik, Hukuk, Tıp, Fen ve Sosyal Bilimler. 

HKU öğrenme, öğrenciler Ortak Çekirdek Müfredat yaşayacaksınız. Müfredat Tüm HKU öğrenciler için önemli bir ortak öğrenme deneyimi sağlar ve onları seçtikleri çalışma disiplin alanları ötesinde ufuklarını genişletiyor. HKU müfredata başka gerekli bir bileşendir Deneyimsel Öğrenme (EL) .Üniversite öğrencileri sınıf dışında adım ve karşılıklı çevrelerindeki dünyayı yararına şansı vermek için dünya çapında şirketler, sivil toplum örgütleri, sosyal işletmeler ve üniversiteler ile ortaklık kurmuştur. Önceki yıllarda yürütülen EL projelerden bazı örnekler Göçmen Sosyal Yardım Eğitim Girişimi (moei) HKU mezunları hakkında güncel lisans tavsiyede bulunmak akıl hocası olan Kamboçya, Laos, Tayland ve Çin, veya HKU Mentorluk Programı göçmenlere İngilizce ders vermektir akademik ve kişisel growth.The Üniversitesi, üst Ivy League okullarından ve diğer prestijli araştırma kurumlarında ünlü personelin gözetiminde onların mezuniyet sonrası kariyer ileriye taşımak gibi önemli katma değere sahip bir deneyim bireysel araştırma projeleri üstlenmek için lisans öğrencileri teşvik . 

Işveren ve organizatörlerin HKU en küresel geniş ağ üst anakara Çin, Singapur, Japonya, Londra, New York, Vancouver, San Francisco, Washington DC şirketlerde ve dünya çapında şehirlerin bir ev sahibi staj almak için öğrencilere olanak sağlar.

 

Kampüs ve Öğrenci Hayatı

HKU kentsel şehir kampüsü yepyeni Centennial Kampüsü ilavesi ile büyük bir genişleme uğramıştır. Devlet-of-the-art konferans salonları, laboratuvarlar, kütüphaneler, tiyatrolar ve interaktif öğrenme merkezleri ile, HKU sadece dünya standartlarında akademik bir ortamda daha campusis. Bu 16 restoran ve rahatla ve arkadaşlar karşılamak için mutfakları, öğrenci loungesand yemyeşil alanlarda çeşitli hizmet kafeler hakkında öğrencilere sunmaktadır.

Konut Hall   hayat Üniversitesi kuruluşundan bu yana öğrenci deneyimi önemli bir unsur olmuştur.Ve kampüs yakınında 13 konut salonları dinlenmek için boşluk, çamaşır odaları ve ortak kullanım alanları incelemek için tüm dünyada bir ev aramak için bir yer ve kolay erişim kazandırmak.

Kampüs hayatı  HKU her zaman çeşitli akademik ve kültürel etkinlikler her gün canlı. Onlar, bir koroda şarkı, futbol oynamak, rekabetçi yüzmek, okçuluk öğrenmek sahnede hareket, uluslararası yarışmalarda sihirli, ya da tartışmayı gerçekleştirmek istediğiniz olsun, kulüpleri, takımlar ve olayların HKU en çeşitli öğrencilere müfredat çıkarlarını geliştirmek için bol fırsat verir ve becerileri.

Yerleşme yardım gerekebilir, uluslararası öğrenciler için, HKU bir yönelim includingan hizmetlerin sayısını sınıfları başlamadan önce, kampüs turları, şehir gezileri ve tüm uluslararası öğrenciler genellikle yurtdışı deneyimi ile, bir dönen HKU öğrenci ile eşleştirilmiş olan bir dostum programı sunmaktadır kim yeni gelenlere yardım ve tavsiyelerde bulunabilir.

 

Uluslararası ve Servis Olanakları

Hong Kong Üniversitesi providesa uluslararası aralığı eğitim olanakları ve küresel vatandaşlar olarak kendi öğrencilerini beslenmesi kararlıdır. 6 kıtada ve 29 ülkeyi kapsayan, HKU 285 değişim ortak kurumlar dünyanın en iyi üniversitelerinden bazıları şunlardır. Döviz Going HKU öğrenciler arasında popüler bir eğilim; 2011/2012 öğretim yılında, HKU gururla bu program kapsamında yaklaşık 1.000 öğrenci değişimini kolaylaştırdı. Buna karşılık, dinamik kampüs atmosferi, İngiliz orta kursları, çeşitli öğrenci nüfusu ve yüksek akademik standartları 2011/2012 döneminde HKU eğitim için dünyanın her yerinden gelen 1000’in üzerinde öğrenciye çekmiştir.  

Öğrenmeye ek olarak, öğrenciler teşvik edilmektedir gönüllü ve yerel ve denizaşırı topluluklar ile yer almak. Öğrenciler birçok mevcut projelerden birini katılmak veya kendi başlatmak için fon için başvuruda bulunabilirsiniz. Örneğin, her yıl HKU öğrencileri STK ile meşgul, ‘Çocuklar için Işık’, Gana, Afrika HIV / AIDS bilincini arttırmak ve çocuk ve genç yetişkinler arasında cinsel sağlık atölye yapmak. 2011 yılında, bir grup öğrenci köylerde uzun süreli etkileri ve iyileştirmeler üretmek için yerel köy kırsal teknoloji transferi kırsal Nepal gitti. Bu servis programları, öğrencilerin toplum yararına bilgilerini kullanmak ve kültürel değişim evde ve yurtdışında hem meşgul etmek için mükemmel bir fırsat vardır.  

 

HKU Yaz Programları

HKU onun Sanatlar Fakültesi, Mimarlık, İşletme ve İktisat, Mühendislik, Tıp ve Bilim lider olan işbirlikleri yoluyla lisans ve ortaöğretim öğrencileri için yaz programları çok geniş bir yelpaze sunmaktadır. HKU Yaz Programı ders, seminer ve staj boyunca Doğu Asya’da ilk elden deneyim kazanmak için yurt dışından parlak lisans öğrencileri çekmek rekabetçi zorlu yaz fırsatları sunmaktadır. 2013 yılında, yerel ve yurtdışında 1.800 üzerinde ikincil öğrenciler, aynı zamanda yüksek öğrenim için derinlemesine akademik ilgi ve teşvik becerilerini keşfetmek için HKU önde gelen fakülteleri ile işbirliği içinde sunulan yaz zenginleştirme kurslarına katıldı.