İliria Kraliyet Üniversitesi

Ülkemizden birçok öğrencinin tercih ettiği ve Arnavutça ile Türkçe dillerinde eğitim veren ve de aynı zamanda bir devlet üniversitesi olan Kosova İliria Kraliyet Üniversitesi sizler için oldukça düşük olup birçok Avrupa ülkesinin fiyatlarının çok daha aşağısındadır. Sizler için birbirinden farklı bölümleri ve değerli akademisyenleri ile eğitim veren bu devlet üniversitesi aynı zamanda ülkemizde YÖK tarafından tanınan ve denkliği verilen bir devlet üniversitedir. Makedonca ve Arnavutça dillerinde eğitim verdiği için sizler ilk yıl hazırlık sınıfı okumak ve bu sınıfı başarı ile bitirmek zorundasınız. Hazırlık sınıfını başarı ile bitiren tüm öğrenciler seçtikleri bölümlerde eğitim almaya ve diledikleri şekilde mesleki olarak ilerlemeye başlayabileceklerini bilmelidirler. Fiyatlar konusunda birçok Avrupa ülkesinden çok daha ucuz olan Kosova ülkesinde  devlet üniversitesi kültür fakültesinin fiyatlarının yıllık olarak 1800 Euro olduğunu belirtmek gerekir.

Kültür fakültesi bölümleri içerisinde Türk dili ve edebiyatı gibi önemli bölümlerin de bulunduğunu bilmelisiniz. Yine İliria Kraliyet Üniversitesi alanında en çok tercih edilen fakültelerin başında gelen ve bünyesinde hukuk, uluslar arası hukuk, yönetim idaresi gibi bölümleri bulunduran hukuk fakültelerinin yıllık ücreti de sadece 1800 Euro’dur. Tüm bunların yanında tüm mühendislik ve sosyal bilimler fakültelerinin de aynı şekilde sadece 1800 Euro gibi bir rakamdan oluşması ne kadar uygun fiyatlı bir üniversite olduğu konusunda sizlere de detaylı olarak bilgi vermektedir. Ülkemizde uygulanan ancak Kosova ülkesinde uygulanmayan bir sistem olan puan sistemi olmaması nedeniyle oldukça rahat bir şekilde kayıt olabilir ve mesleğinize doğru ilk adımı atabilirsiniz.

Kosova eskisi gibi değil gelişmiş olan ve eğitim alanında gerçekten de önemli reformlar yapan bir ülke konumundadır. Yakın zamanda Avrupa Birliği üyesi olması beklenen Kosova ülkesi İliria Kraliyet Üniversitesi her zaman için sizler adına önemli bir avantaj olmuş ve uygun fiyatları ile de seçimlerinizde önemli bir rol oynamıştır. Sizler de bu uygun fiyatlı ülkede okumak ve eğitim almak için gerekli evrakları tamam ederek kayıt olabilir ve meslek olarak eğitim almaya başlayabilirsiniz.