İskenderiye Üniversitesi


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/terriblenewsforterriblepeople.com/httpdocs/wp-content/plugins/geolocation-plus/geolocation.php on line 516

1938 yılında, İskenderiye Üniversitesi çekirdeği Fouad İlk Üniversite iki uydu fakültelerinin şeklinde kendi başlangıcı vardı. Bunlar Sanat ve Hukuk fakülteleri idi. Mühendislik fakültesi sonra 1941 yılında kurulmuştur.

Yüksek öğrenim ve İskenderiye halkının ihtiyacını karşılamaya yönelik bir bakış açısıyla daha disiplinler geliştirilmesi ihtiyacı ışığında, eskiden Farouk Üniversitesi olarak bilinen İskenderiye Üniversitesi, dört ek fakülteleri ile Ağustos 1942 yılında ayrı bir varlık haline: Bilim, Ticaret, Tıp ve Ziraat.

1952 yılında, o “İskenderiye Üniversitesi” oldu. O zamandan beri, üniversite çeşitli alanlarda büyüme ve genişleme tanık aşağıdaki gibidir: Fakülte ve yüksek enstitülerin sayısının 30’a yükselmiştir Bazıları örnektir:

Hemşirelik Fakültesi, 1954 (eski, Hemşirelik Yüksek Enstitüsü)

Eczacılık Fakültesi, 1956

1963 Halk Sağlığı Yüksek Enstitüsü

Eğitim Fakültesi, 1969

Diş Hekimliği Fakültesi, 1971

Tıbbi Araştırma Enstitüsü, 1971

Veteriner Fakültesi, 1974

Lisansüstü Eğitim Enstitüsü ve Araştırma, 1983

Turizm Fakültesi ve Oteller 1983

İskenderiye Üniversitesi Nil Deltası’nda dört uydu fakültelerinin kurulmasını denetledi. Bu şunlardı: 1962 yılında Tıp Fakültesi ve Tanta Üniversitesi çekirdeğini oluşan Tanta Bilim (1969) (şu anda Tanta Üniversitesi), Eğitim ve Kafr-Elsheikh 1969 yılında Tarım (şu anda Kafr-Elsheikh Üniversitesi) Fakülteleri,.

Yedi diğer Fakülteler Damanhour, Behera Valiliği başkenti kurulmuştur: Eğitim Fakültesi (1980), Sanat Fakülteleri, Tarım ve Ticaret (1983), ve çok yakın zamanda, üç yeni Fakülteler: Fen, Veterinerlik ve Hemşirelik (2007).

Saba-Basha de erkekler için Beden Eğitimi dört Fakülteleri, kadınlar, ince Sanat Beden Eğitimi ve tarım: 1989 yılında, Helwan Üniversitesine bağlı ve İskenderiye bulunan Fakülte ve Enstitü Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Üniversitesi’ne katıldı.

Temel Eğitim Bilimleri Fakültesi de, Marsa-Matrouh Governorate 1991 yılında batı İskenderiye 300 Km kuruldu.Anaokulu Öğretmenleri Eğitim ve Özgül Eğitim: 1998 yılında, Yükseköğretim bakanlığına bağlı iki Fakülteler, Üniversitesi’ne katıldı.

Arap ve Afrika ülkelerine yönelik rolünü inanan, İskenderiye Üniversitesi Beyrut, Lübnan, koşmak ve İskenderiye Üniversitesi’nde eğitim ve idari kadrolar tarafından denetlenir “Beyrut Arap Üniversitesi” 1960 yılında kurdu.Çok yakın, İskenderiye Üniversitesi güney Sudan Juba, bir şube kurulması üzerinde çalışıyor, ve Tchad yılında N’djamena içinde olduğunu.