İstihbarat Teknolojileri

20 ya da 10 yıl önce istihbarat uzmanları iyi bir rüya gerçek istihbarat topluluğunun bugün mevcut teknoloji olarak kabul olabilir. bilgi devrimi istihbarat topluluğu ve akıllı bilgi işleme, yüksek çözünürlüklü uydu görüntüleri için süper ve yazılım da dahil olmak üzere üstün araçları ile müşterilerine sunmuştur; Doğal ve suni engelleri nüfuz sensörler hedefleri belirlemek ya da güdümlü silahlar Hassas doğrudan bağlantı. In-Q-Tel, kar amacı gütmeyen kurumlar istihbarat ile ilgili teknolojinin ticari gelişimini teşvik etmek Central Intelligence Agency (CIA) kapalı bükülmüş, özel sektörün en yenilikçi düşünme bazı istihbarat topluluğu bağlamak için tasarlanmıştır .

birçok alanda sonuç istihbarat topluluğu ve müşterilerine artık bilgi kıtlığı değil, bilgi yüklemesi muzdarip olduğunu. Analiz değerli bilgiler en iyi kapalı olabilecek veri büyük miktarlarda kapsamalıdır. Buna rağmen, Soğuk Savaş döneminin bilgi azlığı hatırlıyorum birçok karar vericiler hala böylece teröristlerle ilgili daha Sovyetler Birliği’ni penetran yaklaşımlar daha uygun sürdürmekte, istihbarat topluluğunun daha fazla talep.

Verimli arama motorları ve engin veritabanları kesinlikle düşman fiziksel özellikleri nelerdir? “” C-130 nakliye uçakları ağırlayacak Ülke X havaalanlarını hangi “(örn istihbarat topluluğu neredeyse anında objektif istihbarat kaynağı bilgilerin bu kitle kullanmak için izin veya Yeni uçaksavar radar? “). Coğrafi bilgi sistemleri değil, sadece doğal çevrenin değil, aynı zamanda sentetik özellikleri ve bir alanda son etkinlik görüntüler konuşlandırılmış asker vermek haritalar oluşturmak için gizli uydu görüntüleri, sayısal arazi yükseklik verileri, hidrografik bilgileri, havacılık bilgi ve vakıf özelliği verileri birleştirebilirsiniz. Birçok taktik durumlarda, bu tür istihbarat ürünleri operasyonel kullanıcının ihtiyaçlarını karşılamak için yeterli. …