İtiraf İçerikli Olağanüstü Empatik Becerileri

Ortak bir çekişme Amerikalılar suç yumuşak gittiğini tutar (Austin, 1995; Aslan, 1994).Jüri bile sanık tarafından suçun işlendiği için kanıt zorlayıcı görünen durumlarda suçlu hükmü işlemek için giderek daha mümkün görünüyor (; Dorfman ve Iijima, 1995; Dershowitz’i, 1994 Goldberg, 1994; Fiyat, 1994). Suç zalimleri için bu tür şefkat transgresif eylemleri açıklayabilecek motifler büyüyen bir anlayış atfedilmiştir. Aslan “Biz kötüye bahane çağa derin” olduğunu göstermektedir (1994, s. 17). Daha sonra kendi suçlardan dolayı sorumluluk onları temize suçlular mağdur-statüsünü verir victimology bir doktrinin konuşuyor. Savunma avukatları, o savunuyor, böylece kurbanın buna suçlunun durumunu dönüştürme, her türlü istismar failin geçmişi üzerinde durmak. Failin için oluşturulan sempati sonra azalır ve potansiyel suçlu aleyhine delil ağırlığını overpowers. Bu fenomen yorumlayan kaydetti yasal alimi Alan Dershowitz onlar (Leo, 1994, s. 17 belirtilen) “sosyal çalışmacı gibi davranmaya başlıyor” nerede jüri bir noktaya duyarlı hale gelmiş olduğunu kabul etti.

Jüri bu yeni ve görünüşte büyüyen duyarlılık medya etkisi atfedilmiştir. Oprah Winfrey Show prototip olarak saydı olmuştur. Oprah Winfrey sık sık onu misafirler kendini açıklama ve gut-burkan itiraf içerikli olağanüstü empatik becerileri ile yatırılmaktadır (; Abt & Mustazza, 1997; Abelman, 1998 Priest, 1995). Nonconfrontational kendini ifşa Krauthammer (1992) bir siyaset Oprahtization (sic) gibi politikacılar arasında kendine âyetlerini belirgin bir artış ile karakterize olan bir noktaya –to ona göstermek marka haline gelmiştir.

Ve Oprah sempatik ve anlayış tedavi odaklanan “mazlum zalimleri,” (1994) Dershowitz hukuk Oprahization iddia (ve bu ifade basma için kredi aldı). (1997) Sandel cezanın Oprahization olarak jüri belirgin cezalandırıcı isteksizlik etiketli avukat gösterdi.