Karaganda Devlet Üniversitesi


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/terriblenewsforterriblepeople.com/httpdocs/wp-content/plugins/geolocation-plus/geolocation.php on line 516

Buketov Karaganda Devlet Üniversitesi Kazakistan tarihinin ikinci üniversite olduğunu ve ülkenin en eski ve en büyük üniversitelerinden biridir. Buketov Karaganda Devlet Üniversitesi, klasik bir üniversite olmak, önemli bir sosyal ve kültürel misyonu vardır. Üniversitemiz, klasik üniversitelerin geleneklerine göre, yüksek düzeyde ve yüksek öğrenim temel karakterini korumaktadır. Buketov Karaganda Devlet Üniversitesi eğitim, bilim ve Kazakistan’ın kültür liderlerinden biridir.
Buketov Karaganda Devlet Üniversitesi prestij uluslararası işbirliği ile teyit edilir. Farklı kamu üniversiteleri, ev ve yabancı enstitüler ortaklarımızdan olarak çalışır. İşte bunlardan bazıları sadece. Orta Asya Yönetim Geliştirme Fonu (Çaman), INTAS, TASIS, ACCELS, Alman Akademik Değişim Servisi (DAAD), British Council, Fransa, İtalya, Türkiye, Kore, ABD Barış Kolordu elçilik.
2005 Mayıs ayında KSÜ bir üyesi oldu Yükseköğretim â alanında prestijli uluslararası kuruluşların ???? Magna Charta Universitatum, Bologna, Avrupa’nın en eski üniversitesi bulunan karargahı ile.
Günümüzde Buketov Karaganda Devlet Üniversitesi dinamik gelişiyor. Biz hukuki, ekonomik, insani, bilimsel, pedagojik ve mühendislik yönleri 78 uzmanlık (lisans) eğitimi yürütmek.