makedonya egitim merkezi

Başka bir yanlış inanış online yetişkinlere anayasal koruma malzemeleri tam erişim inkar kısıtlayıcı filtreleme politikaları empoze etmek Birinci Değişiklik ihlal olmamasıdır.

CIPA gereksinimleri ve Yüksek Mahkeme’nin görüşüne üzerine bu con füzyon kütüphane kullanıcılara bilgi almak için onların İlk Değişiklik haklarını inkar aşırı kısıtlayıcı filtreleme yol açabilir. Bu koşullar göz önüne alındığında, bu hukuk kütüphanelerinde internet filtreleme konusunda gerektirmez sadece ne yorumlayan değerli olduğunu.

Ne CIPA gerektirir

Devlet okullarında ve halk kütüphanelerinde internet filtreleme politikaları üzerinde CIPA en otorite dağıtır fonlara attachrequirements Kongre gücüne çekiyor. Bir okul veya kütüphane federal fon kabul gereği yoktur çünkü. CIPA sadece içinde İnternetten erişimi için e-kur indirim veya Kütüphane Hizmetleri ve Teknoloji Yasası (LSTA) hibe kabul etmeyi tercih okullara ve kütüphanelere de geçerlidir.

CIPA temel gereksinimleri basit: CIPA tabi Okullar ve kütüphaneler kurum bir “teknoloji koruma tedbiri” kullanımını içeren bir internet güvenlik politikasını kabul ettiğini belgelendirmek zorundadırlar – filtreleme veya engelleme yazılımı – erişen görüntüleri çevrimiçi gelen yetişkin tutmak için müstehcen veya çocuk pornografisi.filtreleme yazılımı da görüntülere küçüklerin erişimini engellemek gerekir “Küçüklere zararlıdır.” yani, yetişkin bir yasal hakka sahip müstehcen görüntüler erişmek ancak herhangi bir edebi ciddi sanatsal eksik için. küçükler için siyasi veya bilimsel değeri.

CIPA görev tabi Kurumlar personel tarafından kullanılan bilgisayarlar dahil olmak üzere, okul veya kütüphane, sahip olduğu tüm bilgisayarlarda filtreleri yerleştirmeniz gerekir. Kurum tarafından yetkilendirilen bir kişi filtreyi devre dışı bırakmak veya iyi niyetli araştırmalar için veya başka herhangi bir yasal amaç için erişim sağlamak için bir yetişkin kullanıcı için bir web sitesi engelini kaldırmak olabilir. …