Makedonya goce delcev üniversitesi tıp

Genç çocuk kelimeler kullanıldığı nasıl şaşırtıcı ve farklı ortamlarda ne demek. Ancak, onlar kadar onlar doğru, onlar kelimeleri kullanmak isteksiz olabilir olduğunu düşünüyorum.

Son yıllarda, çocukluk çağı iletişim güçlükleri ile çalışan büyük yayılmakta gördüm. Çocuklar için bazı iletişim seçenekleri preverbal çocuklar için işaret dili vardır. Onlar kelimeleri kullanmayı öğrenme yaparken bu iletişim becerilerini ve güven oluşturur.

Her yaştan çocuklarla iletişim kurarken göz önünde bu ipuçlarını tutun:

1.Always bir çocuk için uygun yaşa şekilde konuşuyoruz.

Küçümser aşağı ya da konuşma ile karıştırmayın 2.Never. Çocuklar bunu hissedecek / bilecek.

3. Çocuk iletişim tüm farklı yollarını arayın. Bu alışkanlıkları değişiklikleri içerebilir. O ya da o duyguları ifade etmek için çizimler veya doodle kullanabilirsiniz. Makedonya goce delcev üniversitesi tıp Ya da, sen artan hassasiyet veya geri çekilmesini fark edebilirsiniz.

Onları bir hayali arkadaşı ya da malzeme hayvan ile konuşmak için daha güvenli ise 4., onları çok izin verir. Bir çocuk, dediğinde dinleyin “Kitty-kedi gibi değil …” “Arkadaşım Johnny, …” diyor ya

Iletişim acele, ya da o hazır olana kadar konuşmak için bir çocuk itmek için çalışacağız 5.Don’t.

6. Çocuğunuzla konuşurken önce, her zaman sevgi dolu, anlayışlı bir ruh hali içinde olduğundan emin olun. Asla yargıç. Değil ne düşüneceğini, düşünmek için nasıl çocuğunuza öğretmek için her fırsatı kullanın.

Genç çocuklarla iletişim kurarken sinirli hissetmek normaldir. Bu sizin ya iletişim bozukluğu anlamına gelmez. Iletişim anlamak küçük çocuklar karşılaştıkları zorluklar, sen sözlü ve sözsüz, konuşmak için yollar bulabilirsiniz.

Her iki tarafta sabır ve yaratıcılık ile, siz ve çocuğunuz en çok iletişim zorlukları aşabiliriz. Gerekirse bir danışman ya da arabulucu, yardımcı olabilir, ancak uygulama, sabır ve anlayış etkili ilk adımlar olabilir.