Makedonya üniversitesi tıp fakültesi

Küçük çocuklu iletişim kurarken Yetişkin genellikle sinirli olur.

Ebeveynler ve öğretmenler sık ​​sık “Biz gerçekten iletişim mısınız? Beni anlıyor musunuz? Ben gerçekten onları anlıyor musunuz?”, Bana sor

Çocuklar, özellikle küçük çocuklar, hala kelimeleri kullanmak öğreniyorlar. Onların iletişim becerileri görece yenidir. Dil, bir çocuk iletişim bulmaca çözer gibi eklenen son parça olabilir.

Öğrenme kelimeler ve cümleler taklit veya işaret daha bir çok zor beceri seti vardır.

Ebeveynler genellikle bebeğin bebeğin yüz ifadesi ihtiyaçları, ya da onun ağlama sesi anlıyorum.

Daha sonra, yetişkin çocuklarda daha net sözsüz iletişim görmek ve onları teşvik ediyoruz. Makedonya üniversitesi tıp fakültesi Örneğin, çoğu genç anne “çiş çiş” dans neye benzediğini hızlı öğrenmek ve banyo çocuğa yardımcı acele.

Genç bir çocuk için, doğru kelimeleri bulmaya daha, beden dili kullanın veya duyguları göstermek için daha kolay olabilir. Bir bebek için, dil bir külfetli, entelektüel alıcı düşünce süreci olabilir.

Çocuk sürekli böyle, gibi “yapıcı” eleştiri ile düzeltilir eğer sorun “Hayır, o kelime telaffuz ediliyor …” ya da “sen … demek değil mi?” birleşmektedir

Hatta yetişkin olarak, biz doğru kelimeleri için bir kayıp bazen konum. Duygusal ya da fiziksel ezici durumda, kelimeler bizi başarısız olabilir. Iletişim kurmaya çalışırken bir genç bir çocuk için, bu bir günlük mücadele olabilir.

Birçok genç öğrenciler dilin nüansları ile zorluklar var. Örneğin, “çok” ve “iki” hem ses ama farklı şeyler anlamına gelir. Aynı şekilde, ses tonu sizin söyleyerek “Oh, harika,” tamamen kelimelerin niyet değiştirebilirsiniz. Sizin yüz ifadesi – Bir çocuk azarlayan sırasında düz bir yüz tutmaya çalışıyorum – Çocuklarla iletişim zorlukları artırabilir.