makedonyada eğitim

Bu ulusal bir rezalet! Ve tüm delillerden bu! Karmakarışık olduğunu ve kötü kırık   önce duydun? Ben emin değilim. makedonyada eğitim Sistemimiz başarısız ya da başarısız demeliyim – analiz ve Amerika’da eğitim durumuna rapor eden tüm katılıyorum. Ve daha kötü olsun devam – Bu mümkün ise. Neden? Tüm sistem, arkaik geriye, demode ve alakasız olduğunu!

 

Onu verdiği ona para atma, yerel ve eyalet düzeyinde birçok, birçok yenilikçi programlar uygulayan yıl sonra, hiçbiri bizim lise mezunları şu anda puanlama sahip girdaba çok küçük bir göçük daha yaptı çapında söz değil diğer serbest dünya ülkelerinde mezunlarının birçoğu daha matematik ve fen hem de düşük. Yani, affedilmez, kabul edilemez ve ölçüsüz var.

 

Bu kırık sisteminde reform için planlarım ve öneriler “Burada özet halinde ve çok daha ayrıntılı olarak sunulmuştur ÇÖZÜMLERİN “* . Onlar benim sınıf öğretmenliği yedi yıl ve bir müdür olarak 23 yıl boyunca benim yaşam boyu araştırma ve eğitim şerefiye yanı sıra benim kişisel gözlemler ilgi dayanmaktadır.

 

Bu özet ben hitap ve altı başlangıç ​​noktası ilaçları vurgulamak yeni eğitim modeli ben mevcut sistemi düzeltmek için gerekli olduğuna inanıyoruz. Bu ilaçlar “grade 4” ile doğumdan gelişimsel yıl ele.Lisansüstü okul aracılığıyla doğumdan – Benim inancı hayata bir kez, bu ilaçlar mevcut eğitim spiral ters getirecek ve bizim güç durumdaki sisteminin toplam reform inşa etmek bunun üzerine temel teşkil edecektir. Bunlar:

  1.  Ulusal Yeni Doğmuş Kayıt
  2. Bireyselleştirilmiş Öğrenci Programı
  3. Ulusal Beceri ve Core Bilgi Veri Bankası
  4. Görev ve Okul Yılı Zamanı
  5. Personel ve
  6. Profesyonel Tazminat