Malta Dil Okulları

Matematik Bölümü içinde Computing Group, Bilim ve Teknik Eğitim AB Robotik haftasında 2012 yılında bu yıl alarak parçasıdır.

AB Robotik hafta amaçlayan bir AB çapında bir olaydır “robotlar darbe toplumu ve teknoloji, bilim ve mühendislik çalışma her yaştan öğrencilere ilham hakkında kamuoyunu eğitmek.” Okul çocuklarının Grupları ve öğretmenleri Mario Camilleri tarafından koordine ediliyor Fakültesi Bilgisayar Laboratuvarı 2. Fakültesi katılımı robotik atölye katılmak için 27 ve 28 Kasım tarihinde Fakültesi ziyaret edecek ve Leonard Busuttil ile atölye çalışmaları olacak B.Ed. yardımı Milli Eğitim Müdürlüğü e-Learning Center öğrencileri ve personeli Computing.

22 May 2012

Önsöz: 2012 Edukarti

2012 Edukarti

Malta Dil Okulları Final Sergisi bu yılki için, yedi B.ed Sanat öğrencileri büyük ölçekli heykel ve tesisler üzerinde çalışmış 11 Haz kadar 23 May gelen Kampüsü’nde sunulacak. Sergi ‘Önsöz’ denir. Herkesin bildiği gibi, 2012 yılı dünyanın sonu hakkında Maya kıyamet âyetlerini ile ilişkili, böylece öğrenciler araştırma ve Genesis oluşturma story.Each öğrenci üzerinde özellikle duruluyor, başlangıçlar ve sonlar hakkında yansıtmaya karar hale gelmiştir yedi gün birini aldı oluşturma anlatı bir 21. yüzyıl merceğinden yeni oluşturulan dünyanın pastoral görüntüye bakmak için çalıştı ve. Örneğin, İncil anlatı doğanın ve hayvanların oluşturulması, çağdaş, küresel çevre sorunları hakkında yansıtacak şekilde açtı. İlk kavramsal sonra araştırma, çizimler, fotoğraflar, küçük maketlerini ve hatta kısa videolar ve nihayet gerçek kurulum yapıyor: Her öğrenciler çeşitli aşamalardan onun / onu parça üzerinde çalıştı. Sistem aslında yakında Güzel Sanatlar Müzesi yeni olacak Auberge d’Italie, bodrum katında inşa edilmiştir. Bu çoklu ortam sistemler alçı, metal, poliester reçine, çimen ve ahşap gibi doğal malzemeler gibi çok çeşitli malzemelerden imal edilmiştir.

FOTOĞRAFLAR

31 Mar 2012

EMBED 2012’de Scratchit

Scratchit 2012 logosuMita ile işbirliği içinde, eSkills İttifak ve Eğitim Müdürlüğündeki e-Öğrenme Merkezi, DMSTE gelen Bilgisayar Eğitimi ekibi ortaöğretim okulları için bir programlama yarışması düzenliyor. Katılan takımlar tasarım ve MIT Media Lab Scratch geliştirme ortamı kullanarak teması ‘Malta Tarih’ ile bir oyun ya da benzeri animasyonlu ve etkileşimli üretimi uygulamak için 3 hafta var. Yarışma tüketimi üzerinde yaratıcılık ve üretim vurgulayan bir hesaplama kültürünü teşvik birincil hedefi vardır. Gelecekteki benzer yarışmalarda bizim okulların takviminde bir yıllık olay haline umulmaktadır. Daha fazla bilgi için yürütülen duyuru bakınız MITA sitede .
26 Mar 2012

Yaratılış Mitleri – Ay, Suns, Fil Sandıklar ve Zebra Çizgileri – gölge gösterisi

Üretim 2012 PosterPazar 1st 18,30-19 MITP, St Christopher Street Valetta Nisan 2012: 30

Afrika örümcek Anansi ve onun kuzenleri yurtdışı öykü anlatanlar vardır! Onlar sizinle paylaşmak istiyorum farklı ülkelerden malta dil okulları topladığı hikayeleri ve maceraları var. Sen Ay ve güneş gökyüzünde kadar yüksek olması için geldi nasıl bulacaksınız, ve gece boyunca uzak shies tek güneş var neden, ve sonra zebra ve fil hakkında bazı şaşırtıcı gerçekleri keşfedeceksiniz . Müzik, dans, şarkı ve seyirci katılımı ile nazik ve büyüleyici gölge gösterisi.

Ay, Suns, Fil Sandıklar ve Zebra Çizgileri gölge kukla kullanımı ile rivayet oluşturma hikayelere dayanan bir performans. Bazı hikayeler İngilizce Malta ve diğerleri rivayet edilir. Performans yaş 4 ila 8 yıl genç kitleye yöneliktir. Isabelle Gatt ve Marcelle Teuma tarafından yöneltti.