Milano Üniversitesi Forum

Milano Üniversitesi Forum, İtalya’da İngilizce içerikli Tıp Üniversitesi Milano, üniversiteleri gibi okullar Avrupa’nın en ucuz ve en iyi tıp üniversitelerinden bazılarıdır. İtalyanca dilinde diş hekimliği fakültesi ve eczacılık fakültesi eğitimi de verirler. Çoğu İngilizce dalında aynı programları sunar. Milano Üniversitesi Forum ise yukarda sayılan okullar arasında yer aldığından da anlayacağınız gibi İtalya’ın en iyi okullarından biridir. Burada tıp eğitimi alanlar kendilerini şanslı görmektedir.
İtalya Tıp Üniversiteleri aslında başlıca kendi dilinde yani İtalyanca dilinde öğretimi tercih eder. Ama bazıları İngilizce tıp programları sunar çünkü dünya genelinden öğrenciler ağırlanır. Yabancı uyruklu öğrencilerin çoğu, İtalyanca bilmediği için İtalya’daki her tıp üniversitesi tıp çalışma alanında başarılı olabilmeleri için İtalyanca hazırlık kursu düzenler. İtalyanca dili ile birlikte, İngilizce tıp çalışma alanında da her üniversitenin kursu vardır. Ancak Milano öğrencileri hazırlık kursunu Sofya’da alır. Bunun dışında tıbbi çalışma için de İngilizce hazırlık kursu gerekir.

Milano Üniversitesi Forum yani Milano Tıp Fakültesinde Genel Tıp İngilizce olarak 6 yıllık programda sunulur. Klinik öncesi araştırma 3 yıl olarak yer alır ve klinik çalışmanın da 3 yıldır. Bunun dışında devlet klinik uygulama için stajı mecbur kılmıştır. Birinci veya ikinci yıl staj yapılır.
Diş Hekimliği Fakültesi de yer alır. İngilizce olarak eğitim veren Diş Hekimliği bölümü 6 yıllık programda tamamlanmaktadır.
İtalya’da Hemşirelik Yönetimi Çalışması iki eğitim derecesi elde etmek isteyen öğrencilere sunulur. Lisans ve Master programlarında verilir. Lisans eğitim derecesi için eğitim programı Birleşik Devlet Gereksinimleri temelinde geliştirilir ve sadece tam zamanlı olarak beş sömestr sürer. Son dönem boyunca öğrenciler mezuniyet öncesi Sağlık Yönetimi ve Pedagojik staj görür. Eğitim, pratik ve teorik devlet sınavı ile sona erer.
Milano Üniversitesi Forum Master derecesi eğitimi için eğitim tam zamanlı ve iki ders programı için yazışmalarda yapılır. Öğrencinin aynı programda lisans derecesi varsa, eğitim iki yarıyıl sürer ama öğrencinin başka bir programda lisans derecesi varsa, eğitim üç dönem sürede tamamlanır.
Milano Üniversitesi Forum kapsamında tıp eğitimi almak isterseniz Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı sizlere okul seçme konusunda yardımcı olacaktır.