Popüler sitcoms Erkeklik

Birçok çalışma Hanke, 1998 bakınız birkaç sitcoms erkekliğin belirli yönlerini derinlemesine analizlerini sağlamak; Linder, 2005; McEachern, 1999). Ancak, orada erkeklik sitcoms nasıl temsil edildiğini anlamak genellikle de ihtiyaç olduğunu, ve bu temsil vardır ya da nasıl bir değişiklik olmamıştır. Eski ikincisi bir sorunsuz temsil Klumas & Marchant, 1994 bakınız) sanki Ayrıca, birçok çalışma, sosyal bağlamlarda televizyon karakterleri ilgilidir. Ancak, kültür hiçbir şekilde aynasıdır. Sitcoms, herhangi bir kültürel bir nesne gibi, onlar, ama aynı zamanda onları Alexander, 2003 üretmek belirli insanlar, süreçler ve sanayi tarafından ortaya hangi toplumlarda tarafından şekillendirilir; Griswold, 1981), ve temsil ve gerçeklik bağlanmak ve sapmak hangi puan daha derin bir anlayış sağlayabilir üretim süreçlerini anlamak.

Hiç değilse, sitcoms erkekliğin portrayals var nasıl günümüze 1950’lerden değiştirildi: Ben soruyu ele almak, iki zaman diliminde, 1955-1960 ve 2000-2005 yılları arasında rastgele örnekleme popüler sitcoms bir içerik analizini kullanmak? Ben sitcomlar erkekler kadar ortak akıl önerebilir olarak değişmemiştir bulabilirsiniz. Onların aile yapıları gibi resmi bir nezaket ve otoritenin tek yönlü görüntüler gerçek demografik değişimlere ayak uydurmak için değişti ve onlar büyük ölçüde onları, eski görünür kılacak davranışları terk ettiler. Ancak, modern sitcoms erkekler farklı olduklarını daha 1950’lerde sitcoms erkeklere genel olarak daha benzer.

Ben de birkaç gözlenen değişikliklerin bir anlayışa Kuzey Amerika erkeklik ve televizyon endüstrisi teşvikler ve kısıtlamalar hem bir analizini gerektirir savunuyorlar. Tüm alınır erkeklik yapmanın kültürel mevcut yollarla bazı değişiklikler durum komedisi evrende oldukça sorunsuz olarak ele alınır, ama diğerleri dönüşür ya da değil. Sitcoms tutuyor sitcomlar erkekliğin görüntüleri yaptıkları şekillerde neden ve nasıl ışık üretildiği süreçleri anlamak.

Medya görüntüleri temelde bireylerin hareket ettiği sosyal bağlamları şekil, çünkü erkekler sitcomlar tasvir nasıl bu genel resim önemlidir. Swidler, 1986) yaşıyor biz söylem ve yerel sosyal ilişkileri Smith, 1989 düzenlemek metinler gibi medya görüntüleri anlamak ister) ya da insanlar stratejik kendi için geçerli olduğunu “sembolik kaynaklar” olarak, gelin aynı: Erkek medya tasvirler modellerini sağlamak Bireysel erkekler taklit veya reddetmek ve erkekler sorumlu Batı’yı & Zimmerman, 1987) tutulabilir hangi o şekil kültürel kullanılabilir standartları yapabilirsiniz. …