Rusyada egitim

Bu makalenin ilk bölümü yayınlandı edildikten sonra, başka bir soru ile harfleri almaya başladı. Çok önemli, basit zihinsel hesaplamalar becerilerini geliştirmek ihtiyaç müfredata diğer konular için yeterli zaman varken biz tablolarda veya herhangi bir başka egzersizleri doldurarak zaman harcamak gerektiğini, mi? Benim daha önceki haberler (İlköğretim Ruh Hesaplamalı Becerileri ve Okul Matematik, Okul Matematik Başarısızlık Prognoz Başarı) ayrıntılı bir cevap içerir. Şimdi bir neden daha anmak istiyorum.

Biz basit bir zihinsel hesaplama becerilerini geliştirilmesi için zaman kin, diğer matematik konularını öğretirken, biz çok daha fazla zaman kaybetmeyin olacaktır. Bize birkaç rakamlarla ifade edilen sayıların toplama, çıkarma, çarpma ve bölme düşünelim. Her tür çalışma taşıyan dışarı birçok basit zihinsel işlemleri için çağırır. Rusyada egitim Örneğin, benim çalışmalar, öğrencilerin her operasyon ortalama yaklaşık 8 saniye harcamak olduğunu göstermektedir 587 96 ile çarpmak için 14 basit zihinsel işlemleri yürütmek için gereklidir. Biz% 95 olguda 2.5 saniye eğiterek bir operasyon çalışan süresini azaltabilir. Sonuç olarak daha karmaşık becerilerin geliştirilmesi için daha fazla zamana sahip olacaktır. Biz aritmetik ve cebir tüm konuları basit zihinsel hesaplamalar gerektiren dikkate alırsak, kar belirginleşir.

Bu makalenin ilk bölümünde anlatılan stokastik tabloları tek öğrenci ile bireysel çalışma ve bir sınıf ile çalışmak için de olabilir. Ayrıca bireysel çalışma için size Okulu Matematik (- Basit Test ve Basit Ruh Hesaplamalı Becerileri Geliştirme referanslar) Başarısızlık sitemde Önleme ücretsiz indirebilirsiniz iki bilgisayar programlarını kullanabilirsiniz. Şimdi orada yenilenmiş sürümleri bulabilirsiniz. Ben (şu anda, örneğin, kod girme gerek yoktur) uygulamaları ile etkin çalışmalarını engelledi hataları ve zorluklar ile bitirmek için çalıştı. Siz değişiklikler yeterli olup olmadığını test edebilirsiniz.