Sarajevo üniversitesi

31 yıldır ben bir sınıfın önünde durdu ve çocuk yüzlerine baktı. Potansiyeli – O açıdan bakıldığında ben bazen görmek için başarısız görmek. Onların hatalarına tarafından kör çünkü öğrencilerin bir sürü kendi potansiyelini görmüyorum. Bir öğretmenin en büyük rolü geri öğrencilere kendi gözlerinde görmek ışığı yansıtmak için. “
     Güven, değer ve umut – Çocuklar bugün dünyasına girmek gibi her zaman hayatta kalmak için yararlanmıştır Amerikalıların ne nesiller üzerinde de durulacaktır. mücadele ve sebat insanların yeteneği büyük depresyon ve iki dünya savaşı ile ülkemizi getirdiği budur. Bu, icat keşfetmek ve dünya liderliğine yolumuza oluşturmak için cesarete sahip Amerikalılar sağladı budur. Dünya geçmişte sırasında aynı kaldı değil ve gelecekte aynı kalacak değil. Bugün eğitim standartlarına gerekli olarak görülen bilgiler yakında modası geçmiş olacak. Sarajevo üniversitesi Her zaman bir meydan okuma olacaktır. Her zaman bir mücadele olacak. Her zaman değişiklik olacak. Doğru araçları ile çocuklarımıza kol halinde, hepsi üç yüz hazır olacaktır.
     Bizim geçmiş değişti olduğu kadar geleceğimizi değiştirecek yeni fikirler, yeni buluşlar ve yeni yaratıcı eserler olacak. Bu var ama onların hayallerini takip etmek isteyen kişiler tarafından gerçekleştirilebilir olmayacaktır.Eğitimciler olarak, öğrenmek için irade bizim nesil en çok beslemek gerekir budur. hayatta kişinin amacını aramaya tutku bizim çocuklarda teşvik etmelidir budur. Bizim çocuklar onların geleceği için yerine getirmesi gereken tek gerçek standartları kendileri için belirlenen olanlardır. Bu onların beklentileri ve kendileri için en önemli olacaktır gol olduğunu. Onlar yürümek gerekir onların yolculuktur. Gerçek gelmelidir hayallerini olduğunu.
     Eğitim sorunları bugün sadece hükümet programları ve vergi mükelleflerinin parasının daha fazla ihtiyacımız çözmek için başlamak için. Binalar, ders kitapları, öğretim programları, eğitim standartları tüm ince ama en önemlisi biz öğrencileri ile bağlantı nasıl öğretmenlere ihtiyacımız var. Geçmiş, şimdiki ve gelecekteki tüm eğitim teorileri bir insanın sınıfta başka üzerindeki etkisini yerini alamaz. Öğrencilerimizin kendilerine inandırmak için televizyon veya bir kampanya sözünü bir ses ısırık daha alacak -. Onlara inanan bir kişi alacak   bir ebeveyn, büyükbaba, komşu ve arkadaş alır hayatta. Eğitimde – Bir öğretmen alacak.