SARAY BOSNA DA EĞİTİM

W utanç düşünüyorum tavuk, ne akla gelir? Nasıl suçluluk hakkında? Birçok kişi ilişkilendirmek utanç ve bir duygu olarak suçluluk, ama gerçekte çok farklı. Tanım olarak, suçluluk “Yaptığım someting kötü olması” duygudur. Buna karşılık, utanç “Ben kötüyüm” duygudur. SARAY BOSNA DA EĞİTİM Eğer okumaya devam gibi, eylemler bir çocukta suçluluk veya utanç nasıl etkileyebileceğini düşünün. Öğrencileriniz için başarı içine bu duyguları değiştirmek için yollar olabilir eğer kendinize sorun.

Diğerleri bizim yanlış niyetleri veya eylemlerin farkında ve genellikle değersizlik duygularına yol açabilir Utanç hissedilir. Suçluluk, diğer taraftan, başka hiç kimse bizim niyetleri veya eylemler hakkında bilir ne zaman hissedilir duygudur. Bu seçim yapan kişiye gözle görülür bir fark yapar çünkü bu açıklık. Bizim sınıf yönetimi ile ilgili başarı ve başarısızlık arasındaki fark, bu iki duygu bizim algı bağlı olabilir.
Sınıfta kötü davranış yüksek yüzdesi ne utanç, ne de suçluluk ortaya edecek. Eyleme birey / kendi eylemleri başkaları üzerindeki etkilerinin farkında olabilir, çünkü bu, ya da sadece kendi eylemleri ile ilişkilendirilen değerler olmayabilir. Kötü davranış ile başa çıkmak daha sonra öğrenciye kötü davranışı ortaya biz eğitimciler olarak sahip etkisi aşağı kaynar.
Öğrenci bir suçluluk yanıtını çağrıştıran olumsuz geribildirim kaçınılmaz bir sonucudur. Bu kesinlik kaçınmak tek sorun fester sağlayacaktır. Biz ilk dolaylı bir suçluluk tepkisi Eğer, biz başarı için en iyi şans yaratmak. Öğrenciye özerklik izin doğru yol kötü davranış ile ilk temas yapmak için en etkili yolu olacaktır seçin. Dolaylı bir öğrenci suçluluk çağrıştıran çok güçlü olabilir ve öğrenci utanç önlemek için izin verebilir. Ustaca öğrencinin başarısı için yönetilen eğer Suçluluk empati yol açabilir.