SARAYBOSNA ÜNİVERSİTESİ

Bir birey, bir kitapta bir geçit okuduğunda, zihin okumak ediliyor ne anlamı dikkate gerekmektedir. Tutma gerçekleşmesi için, okuyucu, çözmek anlamak ve beyne ne göz transferlerini korumak gerekir. Beyin bu görevi gerçekleştirmek için, nörolojik, bilişsel ve fiziksel süreçlerin karmaşık bir dizi kullanır.. SARAYBOSNA ÜNİVERSİTESİ Her şey yolunda giderse, yeni anıları ve okunur ne düşünme kalıplarını anlamını elde ve geliştirmek. Kenara yüksek sesle okuyarak, işitsel süreçler kullanılmaz.
Bireysel müzik okuduğunda, ancak, zihin birkaç ek görevleri yapmak gereklidir. Müzik okuma üzerinde sahip olduğu üç ana avantajları vardır.   
Tartışma
İlk olarak, beyin hızla değişen ses ve görsel uyaranın sonsuz miktarı arasında ayırt etmek için gereklidir. ikisi arasındaki farkı ayırt yeteneği sürekli prova ve tekrar yoluyla takviye edilir. Bu prova gerçekleşir gibi, beyin sürekli zihinsel arabuluculuk (düşünce gitmesine izin) aracılığıyla performansını artırmak için istenir. Bu eklenen görev hızlı işitsel işleme olarak bilinen ve dilin anlaşılması için gereklidir. Genç çocuklar, özellikle işitsel işleme ve zihinsel arabuluculuk zorlanmaktadır. Erken müzik eğitimi gösterilmiştir ölçüde bu beceri seti geliştirmek için.
İkincisi, beyin kinestetik aktivite içine işitsel ve görsel uyaranlara çevirmek için gereklidir. Müzik hareketi birlikte eşleştirme okuma ve yazma becerileri benzer olmasına rağmen, müzik hep birlikte üç süreçleri birleştiren beyin için bir karşılıklı ödül sağlar. , işitsel, görsel ve kinestetik süreçlerin prova anlamlı bilgiler veri çevirmek için beynin genel yeteneğini geliştirmek için birleştirir. Müzik Sahne okuma ve tekrar tekrar iyi davranış için beyin ödüllendirmek yeteneği metin yazma üstündür.