SARAYBOSNADA EĞİTİM

Onun kitabında, Sözel Judo , George Thompson pahasına iletişim önyargı ortadan kaldırmak için önemli olduğunu söylüyor. Sakin ve iddialı bir tutum öğrencinin doğal bağırsak reaksiyonunu üstesinden gelmek için anahtar olacaktır. SARAYBOSNADA EĞİTİM Disiplin için bir yaklaşım dışarı öfke, sert duygu ve tenezzülü tutun. Sesinizin tonu ve kullandığınız kelimelerin içinde, ya sonsuza kadar bir öğrenci kapatabilirsiniz ya da onun için zemin oluşturmak / onu sizinle yürümek. iç ses normalde huysuz, bu yüzden bunu görmezden. Onu kontrol ve olumlu niyetleri ile itaat yapmak öğrenin.
3.. Hamd üzerine serpin!
Övgü uyum oluşturur ve negatif geri besleme gerektiğinde öğrenci ile stand zemin verir. Sık sık övgü ve spesifik olmak. Sadece, “Aferin, Tom.” Deme Spesifik olun ve zihinsel bir resim oluşturmak. Hamdolsun etkili olabilir, ancak beklenen övgü kaçınılmalıdır. Bunun yerine, beklenmeyen ne övgü.
“Tom, sen çok duygu gösterdi yalnız. Eğer oynadı şekilde ekledi. İnanması zor olduğunu sen. Ben etkilendim kendinizi öylesine odaklanmış tuttu. Ben yarın tekrar duymak için sabırsızlanıyorum.”
4. Düzeltme Birinci ile Son Övgü
Birlikte düzeltme ve övgü eklemek için gidiyoruz, ilk övgü değil.
“Bunu yalnız Tom oynadıkları sevilen, ama bu anahtar uzak B doğal uzak kalmak gerekir.”
Bu etkisiz övgü yolu ve öğrencilerin tahmin öğreneceksiniz, çünkü doğru “ama” tüm övgü sonunda olumsuz olarak. Eğer övgü sonra ilk eleştirmek ve eğer Öte yandan, övgü argüman odak noktası ve öğrenci ile yere binada size yardımcı olacaktır.
“Tom, Biz üzerinde çalışabilirsiniz. B dairenin anahtarı B kullanılan doğal olduğunu fark, ama ben senin sesi kalitesi ve olgun ses ile çok etkilendim. Büyük iş!”
Bu “ama” karşısında çok daha iyi geliyor. Sizin “ama” mümkün olduğunca etkiye sahip olmalıdır. O son cümle gülüyor iken, bu ipucu hatırlıyorum: genellikle mizah kullanın.