Sempatik Suç Konuşma ve Pişmanlık

  • Bu tür nitelendirmeler Oprah Winfrey adalet sözde düşüklerin travma dahil, ihmal ve istismara uğrayan sahip olarak sunulmaktadır misafirler onu röportajlarda ona “insan sıcaklığını” istihdam gerçeğinden kaynaklanmaktadır. Daha talk show rakip ev sahipliği daha Oprah Winfrey iddia onların transgresif ve suç davranışı nedenleri mağdur ve sondalar için derin sempati gösterir. arama kaçınılmaz “açıklamak” ve böylece transgresif davranışı azaltmak gibi görünüyor bilgileri üretir “ne onlara bunu yapmak yaptı”. “Bu şeyler izlemek Jüri,” Dershowitz iddia, “önemsiz bilim olarak statüsü rağmen, buna inanmak başlar” (1994, s. 5). Bu Dan Lungren, California Başsavcı, bir “jüri havuzunun Oprahization” konuşuyor, bu bağlamda (Gregory, 1994 yılında anılan, s. 30). O açıklıyor:
  • insanlar çok Oprah görünümünde şeyleri inceleyen ayarlanmış haline gelmiştir, Geraldo görünümü veya Phil Donahue da jüri içine getirmek görmek Onlarla kutu. Ve ben söylemek eğiliminde çok üssünde düşünüyorum, biz tutmayın kendi eylemlerinden sorumlu insanlar kurbanı oldum, çünkü hayatlarının bir döneminde bazı etkisi (s. 30).
  • Gregory (1994) varsayılan medya nüfuz araştırma desteği tam olmamasına rağmen, jüri danışmanları ve seçiciler seçim kriterleri kendi çantasına televizyon izleme alışkanlıkları dahil başladı, bildirmektedir. “Jüri üyeleri geçmişleri ve tutumları hakkında bilgi” (yani, yetkinlik ve tanıkların ve jüri potansiyel önyargıları belirlemek için tasarlanmış prosedürler) voir korkunç sınavlar hükmü (Mauet, 1980, s, 37) görünüşe göre medya da kapsayacak şekilde genişletilmesi edilir tercihleri. Bir danışman medya davranışı ile ilgili diğer şeyler arasında, iddia atıf, o talk-show gözlemcileri “(bir suçtan) resmi sürümünü güvensizlik ve bir hikaye iki taraf vardır inanıyorum olasılığı daha yüksektir. …