Sydney Üniversiteler

De hemen hemen başka bir yerde, – sen geliyorsun dünyanın Okyanusya köşesinde birbirine sokuldu, bu iki ada ülkeleri tam elverişli değildir. Yine, diğer kıtalardan gelen kendi izolasyon onların itiraz parçası – iki ülke eşsiz flora ve dünyanın başka bir yerinde bulunamaz faunasını sahiptir. En yakın ülkeler yüzlerce veya uzak hatta binlerce kilometre hala, çünkü iyi olan – çok doğal güzelliği ile, adrenalin bağımlıları ve dost halk için macera sporları, hiç ayrılmak istemeyeceksiniz!

Avustralya, dünyanın en büyük altıncı ülkesi, nüfus ve arazi kütlesi hem açısından büyük kardeşi. Bir adanın ilk Aborijin halktan büyük bir artış ve birkaç bin İngiliz mahkumlar – – ve kıyı kentsel alanlarda yaşamaktadır bir kuyruklu yüzde 89 ulus neredeyse 23 milyon insan yaşamaktadır. Aslında, daha Avustralya’nın nüfusunun yarıdan fazlası (14 milyon, tam olarak), ülkenin en büyük beş şehirlerde yaşıyor.

Sıcak sıcak Aussie çölde macera!

Adanın merkezinin en kaplıyor ünlü Outback, hala büyük ölçüde vahşi, ıssız toprakları olan – güzel, emin, ama sen çalışmaların çoğu yapıyor olacak muhtemelen nerede. Great Barrier Reef Ev, Ayers Rock, bozulmamış plajlar ve herkesin en sevdiği keseliler (dünyanın Yedi Doğal Harikası biri), Avustralya doğal zenginlikleri bir bereket vardır.Sahne ile bu tür, bu halk bu kadar neşeli şaşmamak gerek. Çölün geniş alanlarla kaplı olan ve (Antarktika sonra) yedi kıtanın ikinci en düşük yağış alan, Avustralya tropikal kuzey kıyıları ve yakın güneydoğuda bir daha ılıman iklime sahip, çoğunlukla sıcak ve kuru Sydney . Avustralya’ya gidiyoruz, sizin güneş paketi emin olun.

O Maori dilinde bilinen veya Aotearoa, – – Nispeten küçük Yeni Zelanda, iki ana adadan, yaratıcı Kuzey ve Güney Adaları adında, ve çok daha küçük uzak adalar bir grup arasında bölünmüştür. Dünyanın en genç ve hala değişen arazi kitlelerin biri olarak, Yeni Zelanda’nın en uçucu zemin zıtlıkların Yerküre’nin en muhteşem kara ne olabileceğini yarattı. Muriwai siyah kum plajlarına Güney Alplerin doruklarına yükselen itibaren, Queenstown kayak pistleri Te Anau Milli Parkı’nın çarpıcı fjords, kesinlikle gerekli olandan içinde daha fazla zaman harcamak için hiçbir neden yok.

Sadece topografya gibi, Yeni Zelanda iklim Güney Adası’nın dağların karlı doruklarına yarı-kurak Central Otago bağ ovaları, bir yerden diğerine çılgınca değişir. adaları yağış bol çoğunlukla serin, ılıman hava var, ama hava unpredictably değiştirebilirsiniz – Yerel bilgelik sadece güvenilir hava tahmini TV’de meteorolog diyor ne olursa olsun tersi olmasıdır.

Tüm ülkede sadece 4.4 milyon sakinleri ile, Yeni Zelanda, aslında şaka insanlar çok daha fazla koyun, eve gider, (a 7 hakkında: 1 koyun: İnsan oranı, tam olarak). Bu kişilerin neredeyse yüzde 75 konsantre üçte ile Kuzey Adası’nda yaşayan Auckland metropol, bu yüzden aslında yıldız görebilirsiniz yerlerde bol vardır.