Televizyon ve Çocuk

1960’ların sonunda ve 1970’lerin başında bu televizyon öğrenme ve sosyal davranışlarını tanıtmak için kullanılan olabilir inanılırdı. Bu Amerika Birleşik Devletleri, Avrupa okul öncesi eğitim ve telafi eğitimi ve bazı Üçüncü Dünya ülkelerinde kullanılmıştır. Yapımcılar, araştırmacılar ve eğitimciler toplumun fakir gruplara ulaşmak için orta kullanma imkanı araştırmaya başladı. Medya eğitimi yavaş yavaş uygulamaya konmuştur ve bu savunan kurulan okul fikirler süreci karşı çıktı.

1950’li yıllarda çocukların programları televizyonda ya da katılmak isteyip tartışıldı.İngiltere’de, kuklaların çeşitli ile birlikte çocuk programlarında yapılan mevzuat aktörleri olarak çocukların katılımını veya görünümünü yasaklayan ve özellikle yetişkin vardı. Buna karşılık, İsveç çocukların yayın başlangıcından itibaren televizyon programlarına katılmak için karşıladı. Çocuklar görülen ve çocuk programlarında duyulmasını için Sonunda, daha yaygın hale gelmiştir. Ancak, çocuğun görüntüsü kültürel kalıpları son derece ilişkili olma eğilimindedir ve çocukların bir bütün olarak çıktı Birleşik Devletleri ve Avrupa’da yeterince temsil kalır.

Televizyon eğitim yanı sıra eğlenceli olabilir ve onları, dünya çapında seyahat farklı kültürler hakkında bilgi ve kendi toplumunda karşılaşabileceğiniz asla fikirlere maruz izin, çocuklar için yeni dünyalar kadar açabilirsiniz. Olumlu rol modelleri ile programlar izleyiciler kendi yaşam olumlu değişiklikler yapmanıza yardımcı olurken, olumlu bir şekilde çocukların davranışlarını etkileyebilecek yanlısı sosyal mesajlarla gösterir. Ancak, televizyon da uzak çocuklar gibi, arkadaşları ile dışarıda oynarken aile ile yemek yeme ve okuma gibi sağlıklı faaliyetleri harcadığınız zaman alabilir. Çocuklar da spor, müzik, sanat ve yetenekli olmak için uygulamayı gerektiren diğer etkinliklere katılan çok televizyon izlerken daha fazla vakit geçirebilirsiniz.

Televizyon izlerken daha fazla zaman harcamak çocuklar aile üyeleri ile etkileşim daha az zaman harcamak. Çok fazla televizyon izlemek sorunları, yoksul notları, davranış problemleri ve riskli davranışları uyku katkıda bulunabilir. Reklamverenler diğerleri arasında sağlıksız atıştırmalık gıdalar ve içecekler için birçok reklamları izlemek çocukları, hedef. Televizyon çocukları gösterileri ve filmler de sevdikleri karakterleri kendi davranışlarını etkileyebilecek durumlarda, cinsel ve diğer riskli davranışlar, meşgul alıyorum, içme, sigara bkz.

Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri’nde ilk günlerinde televizyon oturma odasında bir araya getiren aile orta oldu. Ancak, birçok çocuk kendi yatak odası kendi televizyon seti sahip, bir daha özelleştirilen ve bireysel etkinlik haline gelmiştir.