TRAVNİK ÜNİVERSİTE

hak nihai alan, yönetmenliğin görme alanı artikülasyon incelenecek. Bu referans desen veya alanda bilgi bir öğe üzerinde odaklanmak için beynin yeteneğidir. Gösterimde ritmik bilgilerin işlenmesi henüz müzik okuma bir başka özelliği ise doğal bilişsel yetenek bu alanı artırır. Görme alanı artikülasyon, hızlı işitsel işleme yakından ilişkili ve genel okuma yeteneği bir göstergesidir. TRAVNİK ÜNİVERSİTE Müzik bu becerileri prova için doğal ve eğlenceli bir yoludur.
Bu üç fark yeterli değilse, yeni bir araştırma müzisyenler birlikte öbek bilgi daha güçlü ve uzun vadeli anıları korumak olduğunu gösterir. Bu teori, beyin bağlamak ve öbek bilgi için harmonik frekans kullanır şekilde bağlıdır.Bir müzisyenin beyin anlamlı ilişkiler içine birlikte öbek bilgi nedenle iyi edebiliyoruz, daha derin bir şekilde harmonik frekansına uydurulmuş olduğunu. Bu fikir daha fazla bilgi için, kitap başvuru Nasıl Üstün Yetenekli Beyin öğrenir David A. Sousa tarafından. 
Geri Oedipus için
Yunan trajedisi boyunca Oidipus Kral , vizyon ve görme için birçok metaforlar bilgi ve fikir göstermek için kullanılır. Bu şimdi önce yaptım daha müzik farklı okuma bkz benim umut. Benim ana argüman sizi ikna etmek için başarısız olursa, en azından okuma yeteneği üzerinde etkisi olabilir müzik için daha derin bir takdir edecektir.Ben Müzikal Özlü Sözler, 1991, s Wordsworth Dictionary bir alıntı ile yalnız bırakacaktır. 45: 
Müzik ahlaki bir kanundur. Bu evrenin bir ruh verir, akla kanatlar, hayal uçuş, bir çekicilik her şeyi üzüntü ve yaşam için. Bu düzenin özü, ve görünmez, ama yine de göz kamaştırıcı, tutkulu ve ebedi formu olduğu, sadece iyi ve güzel olduğunu tüm yol – Platon