travnik üniversitesi denklik

Uzun yıllardır, biz bir başarısız okul sistemi gibi görünen izledim. Ve çoğu durumda insanlar bu aşağı sonbaharda öğretmen suçlamak istiyorum. pek çok halklar soru zihinleri vardır; Biz öğretmenlerin öğretmenler sınıfta kesim değil büyük şeyler ve yaptığını hangi anlamaya nasıl.

Her zaman, ben öğretmenlerin “yapmak için çok şey” ödenir yapıyor değil hakkında bir yorum yapar bir arkadaş ya da bir aile üyesi, bir konuşma var, ben? “Peki, nasıl bir öğretmen değerlendirmek istiyorum”, onlara sormak Ve hemen hemen her durumda onlar cevap yok ve eğer onlar yapmak, genellikle kokuyor ya da sesi sadece alaylı olduğunu. soru gerçekten kötü olanları bulmak konusunda değil; tüm büyük olanlar bunları yapmak konusunda daha fazla var. Ben gerçekten para için eğitime gitmek herhangi öğretmenlere bilmiyorum. Pennsylvania gibi bazı eyaletlerde Tabii bu faturaları ödüyor, ama dediğim gibi, çoğu durumda bu para değil. Bir fark yaratmak isteyen ilgili. Zor kısmı birçok kişi düşünmek o kadar kolay değil, olduğunu. Emin değilim, ama ben bir şey öğretmenlerin iyi 30% hatta ilk 3 yıl geçmiş alamadım.

Yani, geri soruya biz öğretmenlerin büyük yapmak nasıl? Nasıl öğrenciler üzerinde bir etkiye sahip öğretmen alabilirim? Ben kolay bir cevabı olduğunu biliyorum, ama ben değişimin büyük bir kısmı daha iyi bir öğretmen performans değerlendirme sistemine gelebilir düşünüyorum. Danielson Çerçeve Eğitim için muhtemelen bkz sonuçlarını başlamak için araçlar olabilir. Ama dürüst olacak … ben kendimi biraz korkutucu olduğunu düşünüyorum.