Uluslararası struga üniversitesi

En temel düzeyde, zorunlu filtreleme bazı lisans öğrencileri istedikleri ne olursa olsun web siteleri ziyaret etmek için tamamen açık okul ağları bırakır hiçbir filtreleme, kesinlikle daha iyi olduğunu. Yeni filtreler ile, pornografik web siteleri, kumar siteleri ve diğer popüler dikkat dağıtıcı erişim neredeyse tamamen aşağı kilitlendi.

“Ilçeleri kendi bunları işlemek için kalmıştı eski sistem altında, birçok okul hemen her şeyi kapı açılış vardı,” Jayne Moore, Eğitim Maryland Bölümü öğretim teknolojileri ve okul kütüphanesi medya direktörü diyor. “Bir filtre ile en az, ilçeler okulda olduğunuzda onların çocukları internette ne yaptığını üzerinde kontrol iyi bir duygusu var.”

Yine, CIPA en uygulaması birçok konuyu, ilk olmanın onun alakasızlığını karşı karşıya kalmıştır. Tasarı kanun haline geçti zaman, birçok okul bölgeleri zaten çok federal hükümet tarafından belirlenen şartları aştı tarama teknolojisi ile içerik filtreleri satın almıştı.

İkinci konu sırf overzealousness olduğunu. Birçok durumda, okullar çok yüksek bir zararsız ancak kolayca yanlış dönem için arama öğrenciler yerde alınamıyor kendi filtreleri krank var. İnternet filtreleme hakkında yeni bilgi ve araştırma sağlamaya adanmış blog Filtreleme Gerçekler çalışan David Burt, meme kanseri hakkında bilgi ararken öğrencilere tanıdık bir hikaye anlatıyor, ama onların arama sözcüğü meme içerdiği engelledi edildi. …