Üniversite Kampüsü

O onun “Filtresiz” segment için MTV var Kamerayı kullanarak, kararlı bir genç kadın, bir üniversite kampüsünde kadınların tacizi durdurmaya sıraya öğrenci hareketi anlatıyor. Kamu TV’de Nightline üzerinde deneyimli bir video üreticisi yardımı ile aile, arkadaşlar, bürokratlar ve işverenler ile sakatlık onun tecrübe, bir beyin hasarlı adam çizelgeleri, bir gazeteci, bir bir hafta ABD ambargosu altında yaşayan onun deneyimini anlatıyor Küçük Haiti köy.

Birinci kişili video hikaye anlatımı, yerde deneme, genel röportaj ve iyi anlattı masal arasında, kendi türü olarak ortaya çıkmaya başlıyor, çarşı içine kameralar sel daha her yıl yakıtlı. (1) Bu değil işaretlenmiş Sadece bonservis ilk kişi sesle, ama aynı zamanda hikayeci deneyim dünyasına izleyicinin getirerek tarafından. Genellikle sosyal meşgul, nadiren polemik olduğunu. Nitekim, genellikle doğrudan argüman yapmaz, ama izleyici için bir örtülü istek hoparlör gerçekliğini tanımak ve dünya onun görünümüne gerçeği birleştirmek için.

Olan zorlayıcı kalitesi, hikaye drama tür çalışma, gazetecilik / halkla ilişkiler ve kültür / sanat / kurgu arasındaki geçici çizgiyi aşıyor. Kendi bir mini tarz hale geldikçe, bunun belirtisi ve postmodern toplumda sosyal konumu meydan yanıt olarak hem duruyor.

Son birkaç yıldır burgeoned ilk kişi belgeseller çeşitli şekillerde ve stilleri geliştirdik.Günah çıkarma video bir birinci şahıs günlüğü ya da meditasyon bağımsız ve sanat filmi uzun bir geçmişi üzerinde çizim vardır. Sanatçılar ve aksi mahrum sesleri arasında işbirlikçi çabaları belgesel aracılığıyla sosyal aktivizm stratejisini kullanın.Birinci şahıs veya Op-Ed tarzı gazetecilik, taşınabilirlik ve küçük format kalitesi ile video getiriyor köklü (ve genellikle sol-kanat ya da sosyal-aktivist) birinci şahıs raporlama ve görüş baskı türü.